Радник Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що Збройні сили підійшли близько до Сватового Луганської області. Однак росіяни ще намагаються воювати за це місто, а саме не залишають спроб контратакувати.

Про це розповів Олексій Арестович в ефірі “Фейгін Live” у понеділок, 10 жовтня.

“Наші війська вже дуже близько до Сватового. От така історія, дивись, щось станеться. Вони намагаються там “героїчно” контратакувати, хотіли “потужний” контрудар завдати, але не вийшло, бо частина з них незадовго до удару померла”, – розповів він.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Михайло Самусь припустив, що після деокупації Сватового у росіян посиплеться фронт на Луганському напрямку. Він наголосив, що окупанти мали час закріпитися на вигідних рубежах поблизу міста, проте не зробили цього.

“Те, що відбувається на фронті, це – класичний відступ. Коли говорять про перегрупування для відходу на підготовлені або вигідні рубежі. Коли ми говорили про відступ росіян з Ізюма, вони заявляли, що відходять до Лимана і там закріплюються. Зараз, коли вони відійшли з Лимана та в районі Сватового роблять укріплення, формують нові оборонні позиції. Коли вони відступлять зі Сватового, вони скажуть, що далі закріплюються”, – пояснив військовий.

Михайло Самусь наголосив, що окупанти мали час закріпитися на вигідних рубежах, проте не зробили цього.

“Сватове – це саме критичний об’єкт, після якого починається пустир, де немає великих населених пунктів, і після цього українська армія може почати ще потужніший наступ. Після Сватового росіянам буде складніше укріпитися. Хоча після того, як ЗСУ проводили стабілізаційні заходи в Ізюмі, російська армія мала час, щоб укріпитися на вигідних рубежах, але цього не сталося. Схожа ситуація на Херсонщині”, – пояснив військовий експерт.

Тим часом військовий оглядач Денис Попович впевнений, що ЗСУ накопичили достатньої сили для подальшого наступу на Луганщині та найближчим часом звільнять Сватове та Кремінну. Однак щодо часу, експерт відповів, що відбудеться це протягом “кількох днів”.

“Так звані російські воєнкори, які висвітлюють ситуацію на фронті, кажуть, що відбувалося перегрупування, і тепер українська армія накопичила сили для подальшого руху. Насамперед називається Сватове, у другу чергу – Кремінна”, – заявив Попович.

Однак щодо часу експерт відповів, що відбудеться це протягом “кількох днів”.

“Гадаю, все ж не тижні. Якщо ми там провели перегрупування, і якщо наші сили перевершують сили противника, гадаю, що це не тижні. Думаю, що найближчим часом ми почуємо добрі новини з цього напрямку”, – сказав експерт.

Також додамо, що у понеділок, 10 жовтня, російська армія завдала масованого ракетного удару по різних регіонах України. Аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Іжак називає це особистим рішенням диктатора-президента Володимира Путіна.

Таку думку він висловив “Радіо НВ”.

“Це рішення особисто Путіна як помста за Кримський міст. Тут просто немає інших варіантів, що це таке. Якщо, припустимо, обстріли Запоріжжя давні та постійні, можна говорити, що вони просто бояться ще одного напряму настання українських сил, а це удари вглиб та явна реакція на Кримський міст”, – зауважив експерт.

За його словами, масований ракетний терор міст фіксує стратегічну обмеженість дій агресорки Росії та імпульсивну істерику із запуском усіх конвенційних засобів атаки. Їжак наголошує на межах російських можливостей.

“Те, що відбувалося в Дніпрі, вибухи менш потужні, ніж коли запускаються великі ракети Х-101, Х-22 тим більше, це дещо менше. Я не виключаю, що значна кількість цих ударів – це іранські дрони, і значна кількість цих ударів – це С-300 у їхньому новому варіанті ударів по наземних цілях. Скільки там було справжніх великих ракет… Можливо, щось було, але врешті-решт і такий варіант означає, що стріляють тим, чим можуть продемонструвати таку масовану відповідь”, – наголосив Олексій Іжак.