Народні депутати України у перший день роботи Верховної Ради 29 серпня не будуть приймати законопроекти, оскільки не мають на це права. Таку заяву зробив представник президента Володимира Зеленського у парламенті Руслан Стефанчук.

«Згідно із законом, ми не маємо права сьогодні приймати ніякі законопроекти. Але сьогодні буде дан старт для плідної роботи Верховної Ради », – сказав він.

За словами представника Зеленського у Раді, закони прийматимуть завтра, у тому числі й анонсовані раніше.

«Сьогодні ми цілий день проведемо у Верховній Раді, тому ніяких заходів після не заплановано», – повідомив обраний депутат Стефанчук.

Перше засідання Верховної Ради 9 скликання почнеться о 10 ранку, 29 серпня. Слуги народу» перед урочистим відкриттям вшанували пам’ять загиблих українських воїнів.

28 серпня підготовча група затвердила порядок денний із 27 питаннями. Перше засідання Верховної Ради розпочнеться із відставки чинного прем’єрна Гройсмана. Далі депутати припинять повноваження депутатів, призначених до складу Кабміна, звільнять міністрів, оберуть голову Верховної Ради, голів, заступників і секретарів у комітетах, призначать прем’єр-міністра, міністра оборони, міністра закордонних справ.

Також у перший день роботи нової Верховної Ради на засіданні парламенту буде оголошено ім’я нового прем’єр-міністра України.

Нагадаємо, Володимир Зеленський планує запропонувати Раді на пост прем‘єр-міністра кандидатуру замголови ОП Олексія Гончарука.