Російські окупанти не досягли своїх цілей біля Бахмута. Ймовірно, у 2023 році активні бойові дії можуть припинитися.

Такий розвиток подій в інтерв’ю 24 Каналу припустив російський правозахисник Марк Фейгін. Він пояснив абсурдність дій російський найманців.

Бахмут – місто-фортеця, яке мужньо обороняється від російських окупантів. І вже зараз, зокрема найманцям Пригожина, доводиться визнавати свій програш. Марк Фейгін наголосив, за 9 місяців штурму вони не досягли суттєвих результатів і зараз він не бачить сенсу в тому, якщо окупанти гіпотетично можуть захопити місто.

“Вся війна, з точки зору розпочатої Кремлем, вона безглузда. Навіть в результаті. Навіть якщо вони захоплять цей нещасний Бахмут, який увесь зруйнували. Там асфальтом можна вирівняти і сказати: більше тут міст не буде, немає жодного сенсу. Він нашпигований мінами, уламки – від нього сенсу жодного”, – підкреслив правозахисник.

До цього додається ще й український контрнаступ, який пригнічує ворога. Тому Фейгін припускає серйозні зміни у 2023 році.

Все це мене наштовхує на думку, що за це літо відбудуться великі зміни. Як я й казав, що ні Київ, ні Україну вони ні за 3 дні, ні за рік не захоплять – так воно й відбувається. Тому мій прогноз, що активні бойові дії у 2023 році мають припинитися, та я не пророк. Але якщо буде все йти так, як йде: ти не наступаєш – на тебе наступають. Ти не можеш домогтися перемоги – значить програєш. Я думаю, що десь воно приблизно так і буде,– припустив він.

Також зазначимо, що у Міністерстві оборони РФ офіційно підтвердили відступ російських солдатів з кількох позицій в Бахмутському напрямку. Але про контрнаступ говорити зарано: поки це локальні наступальні операції українських військових.

Про це в ефірі телеканалу Freedom розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Це локальна наступальна операція, яка проводиться тому, що є можливість. Українські війська змогли просунутися в Бахмутському напрямку щонайменше на 2 км. Наразі є ймовірність, що більше. Зараз загрози оточення противником Бахмута немає”, – прокоментував експерт.

За словами Гетьмана, ситуація обернулася проти окупантів. Існує можливість, що Сили оборони України зможуть оточити окупантів у Бахмуті, а поки ведуться локальні бої.

“Ми кожного дня говоримо про те, що наступ окупантів триває, а по карті, по лінії видно, що вони не просунулися навіть на кілька сотень метрів. Росіяни розуміють, що нашого наступу вже не уникнути. Тому аби якось ослабити ЗСУ, вони намагаються проводити наступальні дії”, – підсумував військовий аналітик Олексій Гетьман.

Нагадаємо, за інформацією Міноборони Великої Британії, ЗСУ змогли повернути щонайменше кілометр території у південній частині Бахмута. Зазначається, що територія, з якою українські сили витіснили росіян має певне тактичне значення. Зокрема, це був російський плацдарм на західному боці каналу Донецьк-Донбас.

Варто зазначити, що українські військові недавніми контрнаступальними діями звільнили 16,85 квадратних кілометрів у районі Бахмута.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Також нагадаємо, що командувач Сухопутних українських військ генерал-полковник Олександр Сирський заявив 13 травня, що українські війська просуваються вперед на невизначених ділянках фронту, а Генеральний штаб України повідомив, що українські війська наразі проводять активні операції в районі Бахмута.

За оцінками ISW, станом на 13 травня українські сили звільнили 16,85 кв. км в районі Бахмута під час нещодавніх контратак.

Російські джерела поширили кадри, які нібито показують наслідки нещодавньої контратаки Сил оборони  на російські позиції біля Майорська (20 км на південний захід від Бахмута) і стверджують, що окупаційні війська відбили атаки.

Проте вчора зранку речник Східного угруповання військ Сергій Череватий заявив, що на Бахмутському напрямку за добу ЗСУ вдалося просунутися ще на 300 метрів у глибину ворога. ЗСУ проводять певні контрнаступальні дії.