В Україні загострилася проблема некомпетентності уряду. Про це колишній президент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі заявив НВ в інтерв’ю, яке було опубліковано 20 березня.

Журналіст запитав політика, чому він вважає, що уряд Дениса Шмигаля – найслабший.

“Тому що перед країною стоять величезні виклики, і насправді питання дуже повільно вирішуються або взагалі не вирішуються, затягуються роками, місяцями. Я думаю, що це проблема не тільки цього уряду, це проблема загалом української влади протягом десятиліть, але зараз вона особливо загострилася. Якраз вираженої політики уряду з багатьох напрямів просто не видно. Тобто від самого початку було таке враження, що головна політика – не смикатися, особливо не проявляти ініціативи та нікуди не лізти. А це в період кризи особливо згубно і контрпродуктивно”, – сказав Саакашвілі.

Він зазначив, що “є конкретні люди”, які винні в тому, що відбувається.

“Є $37 млрд, які осідають десь у “годівницях”, які здебільшого є в уряді України (але і серед місцевої влади теж, звичайно). Це конкретні речі. Особливо [схильна до корупції] середня ланка бюрократії, тому що вона не змінюється. Міністри змінюються, як калейдоскоп, а ці не змінюються, вони просто нахабно і тупо беруть із бюджету, з кишені людей через різні “годівниці” ці $37 млрд”, – пояснив Саакашвілі.