Для України залишається цілком реальною небезпека повномасштабного вторгнення зі сторони країни-агресора. Таку думку колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив “Обозревателю” в інтерв’ю, яке опублікували 20 березня.

“Я не відкидаю жодного сценарію з боку Росії й постійно про це кажу. Широкомасштабного наступу, і не тільки на Донбасі. Я вважаю, що загроза для українського півдня була й залишається. А [президент РФ Володимир] Путін у сьогоднішній ситуації, коли в нього зменшуються маневри, буде шукати можливості підремонтувати свій рейтинг і реально відволікти росіян від інших питань”, – сказав він.

Дипломат наголосив, що постійно перекладають на майбутнє послання глави Кремля Держдумі РФ.

“Поспіхом шукають якісь рішення. Тому для нього пошук зовнішнього ворога (і цей ворог – це, звичайно, ми) – основна історія. Як він буде діяти, у якій послідовності – це інше питання. Але для нас важливо бути готовими і згуртованими. […] Я вважаю, що небезпека від Росії, звісно, залишається”, – вважає Клімкін.

Нагадаємо, у 2014 році Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

Росія може вторгнутися на материкову частину України з боку Криму, а також на Донбас (наприклад, під виглядом миротворців), вважають експерти.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.