У партії “Європейська солідарність” практично визначилися, кого висунуть на посаду мера Києва

Про це пише видання Вести.

Джерела сайту стверджують, що це – дружина колишнього президента України Марина Порошенко.

“Довго думали і вирішили, що проти Кличка ми можемо висунути Марину Порошенко. Розрахунок такий: Марина Анатоліївна стала в останні роки публічною особою. У неї висока впізнаваність і в Києві, і в країні. Ну і головне – у неї прізвище, як у нашого лідера, що важливо “, – розповіли в одному з київських штабів ЄС.

При цьому, в партії говорять, що вважають Кличка не суперником, а, скоріше, союзником.

“Віталій Володимирович – поза конкуренцією. Ми не суперники, а партнери, якими і були починаючи з 2014 року. Зараз ми хоч і кожен за себе, але, згідно з домовленостями, відверто” мочити “один одного не будемо – і кандидатів, і Кличка. Марину Порошенко висунуть і в мери столиці, і главою списку до Київради. Але в другому турі вона зніме свою кандидатуру на користь Кличка “, – сказав співрозмовник” Вестей “в ЄС.

Офіційно в партії тримають інтригу і обіцяють назвати всіх кандидатів 16 вересня на партійній конференції. Хоча підтверджують: Марина Порошенко буде на перших ролях. “Думаю, Марина Порошенко піде за списком” Європейської солідарності “в Київраду. Щодо кандидата на пост столичного міського голови рішення ще не прийнято. Все стане відомо 16 вересня”, – сказав “Вістям” лідер ЄС в Києві, секретар Київради Володимир Прокопів.

Шанси Марини Порошенко пройти до другого туру політологи оцінюють 50 на 50. А затягування оголошення дружини екс-президента кандидатом в мери пояснюють торгами з чинним градоначальником.

“Шанси у дружини Порошенка, скоріше, теоретичні. Але для Кличка це може створити проблеми, оскільки частину голосів у Кличка вона відтягне. Це не завадить йому вийти до другого туру, але занизить його результат в першому турі: замість 40-45% буде 25 -30%. пропагандистськи і психологічно це створить Кличку проблеми “, – говорить” Вістям “політолог Володимир Фесенко.

Політолог Олексій Якубін оцінює шанси Марини Порошенко на другий тур невисоко: “З одного боку, прізвище Порошенко буде виконувати мобілізуючу роль для виборця. Але з іншого боку – на Марину буде виноситися і тінь антирейтингу Петра Олексійовича”.

Фесенко пояснює висунення від ЄС Марини Порошенко тим, що в партії немає сильних і впізнаваних кандидатів:

“А тут дружина самого лідера, екс-президента. Стратегія ЄС на місцевих виборах полягає в тому, що їх головний універсальний кандидат – Петро Олексійович. Тобто вони повинні переконувати своїх виборців голосувати не за когось, а за Порошенка. Якщо ж висунути свого кандидата, прихильники Порошенко проголосують за Кличка, а слідом і за його УДАР, що ЄС невигідно, оскільки вони розраховують брати участь у формуванні більшості в Київраді “.