На нічній таємній нараді у Путіна обговорювали війну з Литвою, — ЗМ. Як повідомляють ЗМІ, у кремлі всерйоз розмірковують розпочати військові дії проти Литви: нібито план цієї війни був готовий понад 30 років тому.

Для початку Росія спробує розжарити в Литві обстановку і дивитиметься на реакцію НАТО, але поки рішення не прийнято, оскільки в Росії вирішили ще почекати – можливо, Америка переконає Литву відмовитися від блокади, уточнюють ЗМІ.

 В офіційних джерелах інформацію наразі не підтвердили.

У Литві були заздалегідь готові до витівок Росії у зв’язку з блокуванням транзиту санкційних вантажів залізницею до Калінінградської області. Про це розповів 24 каналу литовський політолог, керівник офісу Freedom House у Литві Вітіс Юрконіс.

За його словами, литовці розуміють усі можливі загрози.

“Ми до цього готувалися. Ми про це говорили роками. І з Брюсселем, і з НАТО, і з сусідніми державами”, – зазначив Юрконіс.

За словами політолога, в його країні не виключають жодного сценарію, проте не мають наміру панікувати. Також там розуміють, що так чи інакше основна боротьба відбувається на території України.

“Тут можна навіть бачити й спроби відвернути увагу, щоб ми більше говорили про країни Балтії або були стурбовані своєю безпекою. Це не питання вибору, але потрібно розуміти, що все одно основна увага повинна йти на війну в Україні та підтримку там”, – вважає політолог.

Росія не нападатиме на Литву через блокаду Калінінграда. Зараз РФ активізує в Євросоюзі своїх агентів, які маніпулюватимуть пацифізмом європейців, мовляв не можна залишити росіян без їжі. Про це сказав експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак для ТСН.

“Розібратися по-пацанячи. Саме так, як Путін звик за часів свого дитинства та юнацтва у Петербурзі. Пацаняча шпана, вона там бігала дворами. Зараз Росія намагається наростити зброю у Балтійському морі, вони ганяють свій флот туди-сюди перед носом НАТО. По-друге, певні навчання в самому Калінінграді проводяться. По-третє, я бачу, що Росія буде апелювати до всього цивілізованого світу, що це – гуманітарний вантаж, ми веземо до Калінінграду гуманітарні вантажі: продукти харчування, палива. І ми виконуємо гуманітарну місію, тобто будемо силою рубати собі коридор до Литви. Будемо казати, що це не атака, не захоплення, а виключно гуманітарна місія. І таким чином вони не зможуть змінити впевненість Євросоюзу у правильності дій щодо РФ, у правильності цих санкцій”, – сказав експерт. 

Іван Ступак вважає, що зараз Росія активізує своїх агентів та дипломатів у Європі, щоб уникнути блокади Калінінграду.

“Тобто ціль: “Росія тягне гуманітарні вантажі, а ми такі погані європейці не даємо їй нагодувати і зігріти росіян, які перебувають у Калінінграді”. Це дасть можливість підняти певні пацифістські, опозиційні рухи у Німеччині, Польщі, Італії – на що Росія і розраховує. А це вже робота російської агентури, спецслужб, дипломатії. Я впевнений, що вони сильно активізуються в цьому напрямку”, – наголосив експерт. 

Нагадаймо, що Росія проводить військові навчання з імітацією ракетних ударів по території Естонії.

У Міноборони країни попереджають про ескалацію напруженості між РФ та членом НАТО.

Також у відомстві наголошують, що саме напередодні саміту НАТО посилилася провокаційна поведінка на кордоні Естонії з Росією. Саміт заплановано наступного тижня у Мадриді.

МЗС Естонії вже викликало посла Росії у Таллінні, повідомивши, що 18 червня вертоліт прикордонної служби Росії на дві хвилини влетів у повітряний простір Естонії. Це перший подібний випадкок із того часу, як путінські війська розпочали вторгнення до України.