Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 8 червня заявляла, що окупанти активно обороняються на Запорізькому напрямку в районі Оріхова. За її словами, тривали бої за Велику Новосілку на Новопавлівському напрямку.

Та район Великої Новосілки – це “вереміївський виступ” між Гуляйполем та Вугледаром. Туди свого часу підійшли росіяни.

Про це заявив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

“Цей виступ сам проситься його зрізати. Тобто вдарити по флангах і зрізати цей виступ, звільнити південь Великої Новосілки й вирівняти фронт як мінімум по лінії Гуляйполе – Вугледар”, – сказав Світан.

Напрямок із-під Оріхова у бік Токмаку на Мелітополь, вважає військовий експерт, – один з основних напрямків українських військ. Про нього говорять як мінімум пів року, а готовність там наступати була ще торік. Однак, тоді деокупували Куп’янськ на Харківщині.

«Нині є можливість виконати те саме завдання – висунутися у бік Токмака. Далі на Мелітополь та перетнути сухопутний коридор – це одне зі стратегічних завдань – сухопутний коридор в Крим із Росії», – вважає льотчик-інструктор.

Найкоротша відстань між Оріховом та Мелітополем – близько 85 кілометрів. А оскільки це найкоротша відстань для виходу на сухопутний коридор, це один із пріоритетних напрямків, який нині опрацьовують українські батальйони тактичних груп.

“Посилені батальйони за допомогою достатньої кількості сили та засобів виділеної поки що на цю атаку”, – припустив полковник ЗСУ в запасі.

Зазначимо, у Запорізькій області українська армія намагається провести надзвичайно складну тактичну операцію, тому значні втрати на початковому етапі контрнаступу неминучі.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначають, що перед ЗСУ стоїть вкрай непросте завдання – провести лобову атаку на підготовлені оборонні позиції за відсутності переваги в повітрі.

“Не дивно, що українські сили зазнають втрат у початкових атаках на одні з найбільш підготовлених російських сил в Україні”, – підкреслюють в ISW.

Експерти попереджають, що не можна робити далекосяжні висновки про результативність контрнаступу, грунтуючись на результатах перших атак.

“Початкові атаки — і особливо вибрані кадри [з підбитою українською технікою], які російські джерела навмисно поширюють і висвітлюють, – не є репрезентативними для всіх українських операцій”, – повідомляє ISW.

Спостерігачі попереджають, що на українську армію дійсно чекає важкий бій, але Генштаб ЗСУ ще не задіяв у наступі переважну більшість своїх резервів. Також слід мати на увазі, що російська оборона не є однаково міцною на всіх ділянках лінії фронту.

Також варто додати, що українські військові проводять зондування російської оборони перед початком контрнаступу. Визвольна операція ЗСУ буде вважатися успішною, якщо вдасться вийти до Азовського моря.

Військовий експерт Сергій Кузан у коментарі ВВС повідомив, що Україна готується до контрнаступу, завдаючи ударів російським складам за лінією фронту. При цьому він зазначив, що зміни на фронті стали помітні на початку тижня, коли загони легкоброньованих українських частин попрямували до російських укріплень на півдні України.

Водночас підрив Каховської ГЕС унеможливив одну з військових операцій Києва, яку очікували загарбники. При цьому на схід від зони повені бої продовжилися з новою силою.

“Не секрет, що одна з наших головних цілей – перерізати сухопутний коридор, що живить всю південну угруповання військ противника”, – вказав Кузан.

За його словами, контрнаступ буде вважатися успішним, якщо Сили оборони прорвуться до Азовського моря, поставивши росіян у вразливе становище, коли вони будуть повністю залежати від поставок через Крим. У цьому випадку залишиться лише зруйнувати Керченський міст.

“Це буде кінець. Але не варто розраховувати, що це станеться найближчим часом. На це підуть місяці”, – підсумував експерт.