Російська армія відчуває нестачу військових, які б можна було залучити до війни в Україні.

Росіяни готуються до наступу українських Збройних сил на Луганщині. Саме тому поповнюють лави свого війська. На Біловодщині окупанти оголосили новий набір до “підрозділів МВС”.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Справа у тому, що після значних втрат у боях, вцілілі співробітники дезертирували або втекли на територію агресорки Росії. Такі набори по кілька разів оголошували майже у всіх громадах тимчасово захопленої Луганщини.

За словами Гайдая, поступово вакантними виявляються навіть керівні посади.

“Туди навіть підвищити нікого — люди гинуть масово. На допомогу їм поспішає “еліта”, – наголосив очільник Луганщини.

Гайдай додав, що із Тамбова їдуть 400 людей, які відбувають покарання за кримінальні злочини.

“Зимове екіпірування відсутнє. Вирішити це питання доручено громадським організаціям афганців шляхом збору грошей з населення”, – повідомив голова ОВА.

Як повідомлялося, росія має значні проблеми в комплектуванні Збройних сил. РФ збільшує мобілізаційні резерви й планує мобілізувати близько 90 тисяч військовослужбовців.   

Окрім того, через значні втрати під час відступу з Харківщини  окупанти продовжують збирати чоловіків по вулицях для «мобілізації», повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Зокрема окупанти стягнули військову техніку до усіх населених пунктів, що поблизу з адмінмежею до інших областей, а військові РФ продовжують виловлювати чоловіків в містах Луганщини навіть у вихідні.

Однак стало відомо, що мешканці Ізюму розповідають про солдат з так званих «ДНР» та «ЛНР»

Ось що написав чоловік із Ізюма, який пережив окупацію:

«Ми ховалися у підвалі, 12 людей з дітьми. У нас була пшениця, її перемелювали ручною мясорубкою. ДНРівці забрали всі автівки у місті, нетверезі літали по місту і обстрілювали все, що хотіли. Коли «мобікі» зайшли до Ізюма – після них чимало трупів лежало на вулиці. Коли ми виходили на вулицю із підвала, то бачили такі, які тижнями лежали і розкладались».

Достеменно знаю, що крадені автівки потім попадали в руки орчицям із Донецька і Макіївки – маю вміст телефонів кількох жмурів. Боюсь, подумати, що трапилось із минулими власниками тойот і ауді. Це явно були фермери, підприємці.

Учора мені писали співчуваючі, що «у людей в ОРДЛО могло не бути вибору», «там комфортне житло». Це все відмазки, за вісім років можна було знайти можливості – не подобається в Україні, дуй в РФ чи Європу.

«Вони зробили помилку» – теж така собі відмазка. Можна невдало вийти заміж, витратити кошти на невдалий стартап, отримати диплом для мами, але це людські помилки і їх можна виправити. Перетворювати життя сусідів, мешканців Маріуполя, Ізюма, Тростянця, Новоолексїївки, Старобільська, де «мобікі» і інші «там же наші громадяни» – це не помилки, це свідомий вибір.

І якщо ви думаєте, що ці мобіки просто здаються в полон, то це теж брехня. Вони вступають у ближній бій із нашими піхотинцями, кидають гранати в наш бік, стріляють. І велике горе, що гинули наші прекрасні хлопці і дівчата із найліпших наших бригад. Спитайте якось 95-ту бригаду, як мобікі-вчителі, як ні в чому не бувало кидали в їхній бік гранати. Вчителі інформатики і літератури.

Треба нести відповідальність за свій вибір. Особливо, якщо він несе горе іншим.

Всі ті, хто воював на боці РФ, повинні понести відповідальність. Звичайно, відомо про безліч випадків примусової мобілізації та здачу в полон мобілізованих чоловіків з ОРДЛО. Однак, всі ті, хто дійсно чинив звірства проти українського народу, повинні поплатитися.