Українські військові продовжують контрнаступ, звільняючи рідні землі з-під окупації. Оглядачі наголошують, що просування захисників не зупинять навіть дощі, адже ґрунт дуже швидко висихає.
Про це пише Financial Times.
Власне, дуже багато залежить від ландшафту, де ведуться бойові дії. Звертають увагу на піщаний, добре аерований ґрунт, який є по обидва боки від міста Мелітополь. Оглядачі припускають, що це одна з маловідомих причин, чому контрнаступ може бути успішнішим, ніж думають деякі союзники нашої держави.
«Це приклад важливості місцевих знань, конкретних ситуацій і контексту, які визначають кожну війну», – підкреслив Микола Бєлєсков, науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень у Києві.
За його словами, частина ґрунту на Півдні залишається твердою навіть під час дощу. Це означає, що наші захисники зможуть маневрувати навіть упродовж зими.
Зауважимо, південь Запорізької області вкритий піщаним ґрунтом. І він контрастує з багатими чорноземами, які під час дощових осінніх місяців перетворювалися на брудну трясовину.
Власне, у Вашингтоні стривожені тим, що осінні дощі можуть стати причиною того, що контрнаступ «буквально загрузне». І саме тому вважають, що Києву необхідно перезавантажити свою військову стратегію, перш ніж погода стане на заваді просуванню війська.
Крім цього українські військові заговорили про перспективи подальшого просування наших Збройних Сил на Півдні та у західній Запорізькій області. Вони заявили, що низка підготовлених російських оборонних позицій безпосередньо попереду та південніше руху Сил оборони України може бути менш складною для наших військ.
Українські захисники під час наступу у Запорізькій області, ймовірно, прорвали найбільш підготовлену лінію оборони загарбників. Тому наступні можуть бути не такими сильними.
Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни.
Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський розповів про контрнаступ ЗСУ і зазначив, що українські військові рішуче прорвали «першу лінію оборони» російських окупантів. Так, Тарнавський очікує на швидші успіхи, оскільки ЗСУ тиснуть на слабшу «другу лінію» оборони ворога.
«Сили оборони України просунулися до чергової серії підготовлених російських оборонних позицій на певних ділянках у районі Роботиного на заході Запорізької області, хоча багато російських джерел стверджують, що ці позиції є першим, а не другим оборонним шаром у багатоешелонованій обороні росармії на Півдні України», – зазначили аналітики.
До речі, українські чиновники та російські «воєнкори» використовують різну термінологію для опису тих самих позицій. Тарнавський зауважив, що ворожі війська витратили 60% свого часу та ресурсів на будівництво низки оборонних позицій, які ЗСУ зараз прорвали, і лише по 20% на кожен із двох наступних оборонних шарів далі на Південь.
Водночас Сили оборони України продовжують вести наступальну операцію по осі Мелітополя, закріплюючи позиції та ведучи контрбатарейний вогонь.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Там зазначається, що протягом доби 3 вересня було проведено 30 бойових залучень.
Волиньський та Полісський напрямок: без суттєвих змін.
Напрямок Сіверщини та Слобожанщини: противник завдав авіаудару по околицях Стрілеча (Харківська область). Окупанти обстріляли з мінометів та артилерії понад 15 населених пунктів.
Напрямок Авдіївки: противник провів невдалі наступи в околицях Авдіївки (Донецька область). Продовжує артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів.
Напрямок Мар’їнки: Сили оборони України продовжують стримувати наступ РФ у околицях Мар’їнки (Донецька область).
Шахтарський напрямок: противник обстріляв з артилерії понад 10 населених пунктів.
Запорізький напрямок: противник провів невдалі наступальні операції в околицях Приютне (Запорізька область). Противник обстріляв з артилерії понад 15 населених пунктів.
Також, за добу 3 вересня українські Повітряні сили завдали 9 авіаційних ударів по зосередженням військ, озброєння та військової техніки, а також 5 авіаційних ударів по зенітно-ракетним системам противника.