Вчорашній день – трагедія для російського Кремля і українських олігархів, а для українців – початок відновлення справедливості, пише депутат від Фракції Слуга нараоду Олег Семінський, далі позиція в оригіналі:

Росіяни на законодавчому рівні – не корінний народ, тому не матимуть можливості у повній мірі володіти всіма правами людини і основоположними свободами, визначеними нормами міжнародного права, а також передбаченими у Конституції та законах України. На відміну від українців, кримських татар, караїмів та кримчаків.

Парламент більшістю підтримав Президентський законопроект “Про корінні народи України”.

Згідно з текстом законопроєкту, “корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України”.

Путін вже відреагував на наше голосування і порівняв цей закон із зброєю масового знищення. Ну що ж? Байкам про #адін_народ нарешті прийшов кінець!

Разом із кремлівським карликом плачуть і доморощені олігархи.

Законопроєкт №5599 про деолігархізацію проголосовано!

Для початку їх всіх перерахують поіменно. Сьогоднішній день – це початок звільнення України від влади олігархів!

І дійсно, дані законопроекти викликали шквал критики та істерики як в Росії так і в проросійського крила політиків в середині України.

Зазначимо, згодом Семінський видалив свій пост через критику зі сторони телеграм каналів та ЗМІ, які почали говорити про національну дискримінацію та утиски громадян. Очевидно, що Слуга народу мав зовсім інше на увазі, проте проросійсько налаштовані ЗМІ і боти, роздули це саме в цьому руслі. Скоріше за все згодом з’явиться офіційне вибачення та роз’яснення від нардепа. Проте в цілому, закон про корінні народи наробив вже шуму у Росії і підпалив пяті точки пропагандистам.

Окрім того, скандальний співголова проросійської фракції “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) Юрій Бойко вже заявив, що прийнятий Верховною Радою України закон “Про корінні народи України” порушує права громадян і розділяє їх за сортами. А тому народні депутати від ОПЗЖ домагатимуться його відміни в Конституційному Суді.

Политик підкреслив, що даний закон розділяє українське суспільство. “У прикладному плані це абсолютно порожній закон, але при цьому він сіє розкол у суспільстві. Росіяни, угорці, румуни та інші національності, які народилися і живуть в Україні, отримали морального ляпаса. Їм ніби натякають, що вони безправні національні меншини”, – сказав Юрій Бойко.

За його словами, подібні речі знищують міжнародний імідж України. “А нинішня влада дискредитує себе таки бездумними кроками. Подібні закони вже стали її візитною карткою”, – зазначив політик.

Співголова фракції ОПЗЖ наголосив, що закон “Про корінні народи України” буде оскаржено у Конституційному Суді. “Звісно, ми звернемося до Конституційного Суду, оскільки цей закон порушує права громадян. Фракція ОП-ЗЖ буде добиватися його скасування”, – підкреслив Юрій Бойко.

Він закликав Раду перейти до розгляду питань, які дійсно хвилюють людей. “Чому вносять політичне сміття, але при цьому в порядку денному парламенту немає законів про зниження комунальних тарифів, законів, які необхідні для виконання Мінських угод, законодавчих ініціатив щодо підтримки медицини та боротьби з бідністю? – говорить Бойко.

Як бачимо, Бойко повторив ті ж тези, про які говорив нещодавно Леонід Кравчук. Як тільки піднімається важливе питання, мається на увазі протидія Росії чи олігархам в будь якому напрямку – ОПЗЖ відразу киває на тарифи, економіку та епоху бідності, яка почалась саме через те, що регіонали принесли війну на територію України.

Про це говорив і Леонід Кравчук депутату Шуфричу, передаємо в оригіналі:

Нестор Іванович, ви добре знаєте мене а я Вас, Ваша будь яка розмова яка починається, будь то про гній, село, ковід та мало щеплень, будь які питання у Вас заккінчуються фразою, що винна влада, винен особисто Зеленський, всі погано працюють крім ОПЗЖ, починаєте говорити про тарифи і економіку. Це вже всім осточортіло. Не робіть з себе посміховиська, це і так всі знають і бачать і чують. Ви стали посміховиськом в Україні, це я Вам кажу відверто і щиро, зазначив Кравчук.

Те ж саме очевидно що стосується і Бойка – якому напевно прийшла вказівка з верху, будь що не допустит голосування щодо цього законопроекту – проте плани Кремля при Зеленському не пройдуть! А всі хто проти – на Расєю!