Командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко заявив, що міст через Керченську протоку завалиться через кілька років, оскільки він стоїть на зламі тектонічних плит.

А чутки про те, що кораблі ВМС України, які росіяни захопили біля берегів окупованого Криму, йшли підривати Кримський міст, – абсурдні.

Прохід українських кораблів через Керченську протоку планувався на виконання рішення Ради нацбезпеки про нарощування корабельно-катерного угруповання в Азовському морі.

За словами Ігоря Воронченка, той факт, що на борту українських катерів знаходилися курсанти-стажери, підтверджує, що перехід з Чорного до Азовського моря був мирним.

"Те, що там якісь чутки поширює президент Російської Федерації, мовляв, вони йшли підривати міст, – та кому цей міст ваш потрібен?! Ну це ж абсурд – йти якимись камікадзе підривати той міст. Він і так завалиться через кілька років, тому що спроектований невірно і стоїть на зламі тектонічних плит", – констатував адмірал.

“Що стосується поточного стану флоту, розробили стратегію розвитку до 2035 року. Вона розділена на три етапи. Перше завдання – це створення москітної складової”, – розповів військовий.

За його словами «москітний флот»забезпечуватиме безпеку країни.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

” Маючи у своєму складі, припустимо, 10 катерів, які будуть оснащені ракетами «вистрілив-забув» малої дальності. Є такі ракети, аналогічні сухопутним Javelin («Джавелін» – американський переносний протитанковий ракетний комплекс – НП). Є морські Javelin, тільки вони більшої дальності. Той же катер, який буде розвивати швидкість десь 40 вузлів, маючи на борту таких 10 ракет, швидко вийшов у район вогневих позицій. Вистрілив, забув і пішов сховався. Ось це якраз те, що і означає «москітний флот» для виконання завдань для захисту своїх морських рубежів”, – пояснив командувач ВМС України.

Крім цього, Ігор Воронченко підтвердив намір стати російським полоненим в обмін на звільнення всіх українських моряків. За його словами, ця ініціатива не є піар ходом.

 «Я вже ситий цієї Російською Федерацією з 2003-й року, починаючи з Тузли. Бачив цих «козаків», бачив «братський народ», що вони там творили, коли дамбу будували », – розповів адмірал.

За його словами, Воронченко на своєму прикладі знає, як бути російським полоненим, так як вже пережив подібний досвід в минулому. Згадавши, як був полонений в кримському Бельбеку, адмірал заявив, що методи у російських бойовиків не змінюються. Україна робить все можливе для того, щоб якомога швидше повернути додому своїх моряків.