Експерт у галузі авіації та заступник генерального директора компанії, що виробляє засоби радіоелектронної боротьби, Анатолій Храпчинський повідомив, що Міністерство оборони РФ назвало причиною катастрофи Ту-22М3 у Ставропольському краї «технічну несправність», уникаючи визнання, що стратегічний бомбардувальник був збитий Повітряними силами Збройних сил України. РФ дуже важко визнати, що стратегічна авіація, яка є гордістю Путіна та на якій він навіть здійснював польоти бряцаючи ядерною зброєю тепер валяється на російських просторах вщент знищена.

Він висловився, що існує можливість, що до катастрофи літака могли призвести технічні проблеми з літаком, проте абсолютно очевидно, що це була робота ЗСУ.

“У цих літаках дійсно можуть бути якісь технічні проблеми. Адже насправді ці літальні апарати дуже старі — їм понад 30 років. Але якщо вивчити поширене відео падіння цього літака, можна відзначити кілька ознак того, що по літаку було завдано удару протиповітряними силами оборони України”, — зазначив експерт.

Зокрема, він назвав кілька ознак.

“Те, що Ту-22М3 був пошкоджений ракетою протиповітряної оборони або її осколками — очевидно. Вони влучили в один із двигунів літака, і він загорівся. Екіпаж не зміг загасити двигун і спробував піти на запасний аеродром. Але через відмову тяги у двигунів зірвався штопор. Розуміючи, що літак не вийде посадити, члени екіпажу катапультувалися. У підсумку на оприлюдненому відео ми змогли побачити падіння бомбардувальника”, — пояснює Храпчинський.

Також він додав, що існує можливість, що літак могли підбити ще над Азовським морем.

“Те, що влучили в один із двигунів літака, дозволило йому рухатися. Тому він і зміг долетіти до Ставропольського краю. А підбити його могли ще над територією Азовського моря”, — констатував експерт у сфері авіації.

За його словами, знищення Ту-22М3 ще раз довело — Україна здатна знищувати російську авіацію як на землі, так і в повітрі.