Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень і політичний експерт, вважає, що в травні-червні росіяни можуть підвищити активність, оскільки Збройні сили України отримають додаткову допомогу. Проте ці спроби лише заведуть їх у пастку, яка призведе до знищення російської армії.

Водночас, йому було задано запитання щодо того, як схвалення нової допомоги для України від Палати представників США вплине на бойові дії на фронті в найближчий час. Мусієнко відзначив, що Росія вже збільшила інтенсивність серйозних атак.

«Вони ж зараз теж на межі воюють. Вони воюють на межі своїх наступальних можливостей. Вони використовують все», — сказав експерт.

Він зазначив, що Росія збирається пришвидшити та інтенсифікувати наступ у середині травня — наприкінці червня.

«Подивіться, як це складається для нас у календарному плані. Для нас це підходить таким чином, що, у принципі, до того часу ми маємо отримати певну підтримку від Сполучених Штатів. Для нас складається так, що перші партії снарядів за чеською ініціативою теж мають прибувати. І європейська допомога. У принципі, Росія своїх планів вже не змінить. Вони вже розкачалися і вони підуть. Вони будуть наступати зараз і в травні-червні. Але змінило це для нас диспозицію. Тому що у нас з’являється додаткова вогнева міць. Виходить, що ворог лізе, наче, знаєте, як у пастку. Вони не зупиняться. Вони будуть лізти», — наголосив Мусієнко.

Згідно з його висловлюваннями, росіяни усвідомлюють, що всі вже знають про їхні плани, навіть про те, де вони збираються проводити наступ — так, у 2022 році перед початком повномасштабної агресії західні ЗМІ розголошували маршрути наступу росіян заздалегідь, але окупанти не змінили ці маршрути, коли почали наступ.

«Зараз вони будуть робити те ж саме. Єдине, що змінюються, — що сил і засобів стане більше, аби їм такий гарячий прийом влаштувати. Тобто, вони лізуть у пастку», — наголосив експерт.

При цьому він звернув увагу, що на сьогоднішній день при правильній побудові лінії оборони прорвати її за допомогою бронетехніки буде дуже важко.

«Росія зараз наступає так, як ми наступали влітку 2023 року. Єдина відмінність у тому, що вони не рахуються з втратами. І вони вважають, що все ж таки та кількість неодмінно переросте у якість», — сказав Мусієнко.

Він зазначив, що росіяни вважають, якщо втратили біля одного села 314 одиниць техніки, то можуть дозволити втратити ще 500 одиниць техніки, але зможуть прорвати українську оборону.

«Це така логіка у них. Але ж можна, при цьому, втратити боєздатність армії», — сказав Мусієнко.

Він вважає, що слід очікувати пожвавлення бойових дій на Вугледарському напрямку.

«Думаю, що у травні-червні, коли буде пожвавлення наступальних дій, Вугледар буде південною точкою, звідки ворог буде намагатися просунутися, і північною буде Харків», — переконаний Мусієнко.

Експерт стверджує, що основною метою росіян буде розтягнути українську лінію оборони

«Наступати усюди їм не вдасться. А на сході будуть пробувати. Північна точка буде з Білгородщини на Харківщину — охоплюючий удар туди. І з півдня буде Вугледар», — вважає Мусієнко.

Відповідно до його заяв, на півдні Росія починає активізуватися з метою відтіснення українських сил і перешкодження їм у проведенні атак по залізниці, що проходить через Волноваху.

Нагадаємо, недавно Фредрік Каган з Інституту вивчення війни у своєму блозі написав, що росіяни тиснуть на свою перевагу і повільно, але впевнено просуваються на кількох ділянках фронту. З початку цього року російські війська захопили понад 360 квадратних кілометрів — територію розміром з Детройт.