Вищий антикорупційний продовжив арешт для колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака до 14 лютого з можливістю внесення 2 мільйонів гривень застави.

“24 грудня слідча суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання детектива НАБУ…”, – повідомляють на сторінці ВАКС

Підозрюваному продовжено строк тримання під вартою на 53 дні (до 14 лютого 2020 року включно) із альтернативою внесення застави у сумі 1 мільйон 999 тисяч 761 гривня”.

Нагадаємо, 21 грудня Вищий антикорупційний суд зменшив суму застави для ексзаступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака з 6 до 2 мільйонів гривень.

14 серпня детективи НАБУ спільно з ГПУ та СБУ затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака та його помічника нібито під час одержання частини хабара у розмірі 480 тисяч доларів.
За даними НАБУ, загалом вони вимагали від представника юрособи 1,1 млн доларів за вплив на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.
Ввечері 14 серпня у будинку Гримчака пройшов обшук. Дружина Гримчака повідомила, що другий затриманий – її рідний брат.
Згодом стало відомо, що затримання Гримчака проходило в рамках розслідування справи про напад на Тетяну Чорновол, що стався у грудні 2013 року.
За даними НАБУ, Гримчак та Овдієнко вимагали хабарі від кількох фірм за різні “послуги”.
Сам Гримчак заперечує, що брав хабарі, і розповів у суді, як йому пропонували значно більші суми.
16 серпня суд у Чернігові ухвалив взяти під варту на 2 місяці підозрюваного у шахрайстві заступника голови МінТОТ Юрія Гримчака, однак помилився з його ім’ям.
Суд призначив заарештованому Гримчаку заставу у розмірі 6 млн грн., однак дружина Гримчака заявила, що не вноситиме заставу за чоловіка через відсутність грошей.
Наступного дня Гримчака залишили у СІЗО попри помилку в ухвалі суду.
17 серпня рішенням Деснянського суду м. Чернігова другого фігуранта “справи Гримчака” Ігоря Овдієнка взяли під варту на 2 місяці з можливістю застави у сумі 4 млн. грн.
22 жовтня Гримчаку змінили підозру з шахрайства на зловживання впливом.
13 листопада Вищий антикорупційний суд продовжив Гримчаку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Детективи НАБУ клопотали про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Гримчака, оскільки йому нібито пропонували посаду міністра в ОРДЛО.