Україна вийшла з церковного рабства. Так назвав підписання Томосу про автокефалію православної церкви України лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк. Він зазначив, що це визнання духовної незалежності країни і свято для мільйонів православних українців.

"Це свято Держави Україна, яка змогла захистити вибір своїх громадян в умовах шаленого тиску на вибір їх совісті. Повага всім, хто завжди вірив і наближав нашу Незалежність – державну і духовну", – заявив Арсеній Яценюк, повідомляє Сегодня.

Варто зазначити, що 5 січня, в Стамбулі, в патріаршому храмі Святого Георгія патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію для України. Документ зачитали на грецькій мові з амвона. На знаменну подію були присутні президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, екс-президент Віктор Ющенко, нардепи, міністри, представники інтелігенції.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Президент Порошенко висловив подяку мільйонам українців по всьому світу, які молилися за появу Єдиної Помісної Православної Церкви, а також подякував "поколінню українців, які мріяли про цей день". Він додав, що "серед 15 зірок автокефальних православних церков з'явилася українська зірочка".