Залізничне сполучення між Україною та Російською Федерацією буде припинено або рішенням уряду, або через те, що по факту українці перестануть їздити в РФ.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю для телеканалу ZIK.

Ми дійсно ініціювали припинення залізничного пасажирського сполучення з Російською Федерацією. Поки що це питання не фіналізоване на рівні Кабміну,– заявив чиновник.

За його словами, завдяки міністерству та "Укрзалізниці", у 2018 році вперше потік пасажирів у західному напрямку був вищим, аніж у східному.

Міністр зауважив, що за оцінками Мінінфраструктури, кількість поїздок громадян України залізничним транспортом до Росії "невблаганно скорочується".

"Тому воно буде припинено так чи інакше – чи рішенням уряду, чи по факту ніхто не буде їздити", – наголосив Омелян.

У минулому році Міністерство інфраструктури України підготувало пропозиції щодо протидії Росії. Мова йшла і про припинення пасажирського залізничного сполучення.

Нагадаємо,у серпні 2018 року в Міністерстві інфраструктури вирішили обмежити залізничне сполучення з Росією. Очільник відомства Володимир Омелян підписав відповідний документ. 

За його словами, це відповідь України на дії агресора, який перешкоджає судноплавству в Азовському та Чорному морях.

"Підписав один історичний документ. До Москви будуть ходити тільки ведмеді, як в старі добрі часи", – написав міністр.

У коментарі Омелян зазначив, що анонсовані ним обмеження стосуватимуться не тільки залізничного пасажирського сполучення, обмеження якого вже анонсувалося ним раніше.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відзначимо, що за словами міністра, ситуація в українських портах Маріуполя і Бердянська наразі стабільна, проте вони й надалі несуть збитки через блокаду Росією Керченської протоки. Окрім того, Москва досі намагається дестабілізувати Приазов’я, аби отримати суходільний коридор до окупованого Криму.

"Це погано, тому що це б'є по економіці всього краю. І безумовно, це була добре продумана операція російської сторони, щоб дестабілізувати Маріуполь, Бердянськ і взагалі весь регіон", – розповів чиновник.