Президент Болгарії виступив проти надання Україні військової допомоги. Румен Радєв заявив, що його країну втягують у конфлікт та виступив проти надання Україні військової допомоги.

Про це повідомляє БГНЕС.

Політик розкритикував депутатів Народних зборів, які підтримують надання Україні допомоги. За його словами, таким чином парламентарі насаджують мілітаристські настрої.

“Люди, які вирішують надати Україні військову допомогу, повинні думати в першу чергу про безпеку болгарських громадян”, – заявив він.

Нагадаємо, що парламент Болгарії проголосував за надання гуманітарної, фінансової та військово-технічної допомоги Україні. Це рішення також включає ремонт української військової техніки на оборонних підприємствах Болгарії.

Рішення підтримали 200 депутатів з чотирьох партій урядової коаліції, а також колишня правляча партія ГЕРБ і “Рух за права і свободи”. 16 депутатів проголосували проти.

У резолюції йдеться про наступне:

  • Болгарія продовжуватиме підтримувати прагнення України до членства в ЄС;
  •  надання допомоги українському народу, який тікає від війни;
  •  сприяння експорту українського зерна через болгарський чорноморський порт Варна;
  • посилення енергетичного співробітництва загалом і зокрема постачання електроенергії та природного газу;
  • ремонт української військової техніки на болгарських ВПК;
  • продовження надання гуманітарної допомоги, особливо ліків, одягу та продуктів харчування.

Також раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Болгарії будуть ремонтувати українську військову техніку. Дану ініціативу було погоджено під час візиту прем’єр-міністра Болгарії Кирила Петкова до Києва.