Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан обіцяє і в наступному році зберегти підхід, за якого Угорщина залишатиметься максимально осторонь від війни в Україні.

Про це Орбан сказав на підсумковій пресконференції у середу, пише “Європейська правда” з посиланням на незалежне видання Telex.

Орбан назвав одним із визначних досягнень свого уряду цьогоріч те, що Угорщині вдалось “триматись подалі” від війни в Україні. За його словами, у цій війні є тільки переможені, якими Орбан вважає воюючі країни Україну та Росію, а також Європу, що страждає від санкцій та переживає економічний спад.

“Європа вже дрейфує до війни. Той, хто постачає зброю – по щиколотку у ній, той, хто тренує солдатів – по пояс, той, хто тренує цілу воюючу країну – по вуха у війні”, – сказав Орбан, висловивши сподівання, що Європа не опиниться “по шию у війні”. 

За його словами, наступного року Угорщина й надалі буде залишатися осторонь, але надаватиме гуманітарну допомогу біженцям з України. Орбан також повторив свою минулу заяву, що вважає існування незалежної та суверенної України національним інтересом Угорщини.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан обіцяє і в наступному році зберегти підхід, за якого Угорщина залишатиметься максимально осторонь від війни в Україні.  Говорячи про політичну ситуацію у Європі, Орбан заявив про низку одночасних викликів – війну в Україні, економічну кризу, нелегальну міграцію і “поширення західної неомарксистської ідеології”.