Протягом найближчих шести місяців українські війська будуть наступати в районі Запорізької області і в північних районах Луганської області. Про це заявив в інтерв’ю Главреду військовослужбовець ЗСУ та лідер організації С14 Євген Карась.

“У цьому півріччі стоятиме питання Запорізької області та Північної Луганщини. Саме ці напрямки для нас найбільш перспективні, тому що на Кремінній ми вже просунулися, і наші військові вже знаходяться від неї в двох кілометрах. Якщо Росія не мала б резерву, там би вже було цікаво, зараз ми їх дотискаємо. Росіяни перекидають звідти війська на південь Бахмута для просування”, − сказав він.

Як вважає Карась, наступ ЗСУ буде прямо залежати від обсягу постачання західної зброї і швидкості його освоєння.

“Ну і Мелітополь – нам достатньо просування на 30-40 кілометрів для того, щоб привести до колапсу росіян на південній ділянці фронту. Там усюди буде паніка – вони будуть тікати, виводити війська, і Південна Херсонщина може бути віддана ними без бою. Заздалегідь гадати важко – все буде залежати від того, як вони будуть наступати, в якій кількості надійде озброєння, як ми його освоїмо. Як те, що вже випробувано на практиці, буде знищувати при масштабуванні”, – сказав він.

На думку Карася, офіцери-спеціалісти Генштаба вже детально розробляють різні варіанти планів наступу ЗСУ на російських окупантів.

“Зараз було два відбори в ССО, тому важливо те, як ці сили будуть залучені і якою буде їх взаємодія. Є дуже багато факторів, які важко вгадати. Але в цілому динаміка в кількості техніки, озброєння на той час буде на нашу користь. Очевидно, що Генштаб знайде, як це використовувати, щоб отримати максимальний результат”, − сказав він.

Водночас у разі нового масштабного наступу російських окупантів в Україні, який готує російський диктатор Володимир Путін, під найбільшою загрозою опиняться Донецька та Луганська області. також диктатор РФ може наказати загарбникам наступати або на місто Запоріжжя, або на Павлоград.

Таку думку висловив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко в інтерв’ю ТСН.ua. Він зазначає, що наступ з території Білорусі зараз найменш ймовірний.

“Якщо ми виходимо з логічних речей, то в цьому випадку, більше всього, північний напрямок зі сторони Білорусі найменш вірогідний. Їм потрібно щось робити на Донбасі. Вся соціологія говорить, що одна із причин, яку росіяни собі уже придумали і яка є для них важливою, “ми захищаємо народ Донбасу. Сам по собі Донбас Путіну не потрібен, але в силу того, що він сам себе загнав у пастку, він буде змушений воювати там”, – зазначає експерт.

Другим напрямком наступу окупантів може стати або Запорізька, або Дніпропетровська область.

“Другий напрямок – це, безумовно, або Запоріжжя, або Павлоград. У цю сторону, інших варіантів я не бачу. З моєї точки зору, ключова точка цієї війни – це Мелітополь”, – каже експерт.

Нам всім варто відставити паніку, адже Російські окупаційні війська через декілька місяців виснажаться і тоді українські захисники зможуть піти у контрнаступ. Але перед тим потрібно збити наступальний імпульс загарбників. Про це розповів військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“У квітні вони видихнуться. Цей наступальний імпульс зменшиться. Але завдяки чому? Завдяки надзусиллям нашої держави і Сил оборони”, – зауважив Романенко в коментарі 24 каналу.

Як підкреслив військовий експерт, потрібні суттєві зусилля та стійкість, щоб знову зірвати плани російських окупантів. Наразі над цим працює військово-політичне керівництво і вся держава.

Романенкл зауважив, що паралельно потрібно формувати відповідні резерви та у вдалий момент, який може наступити у квітні чи дещо пізніше, провести контрнаступальні операції.

“Нам це робити потрібно вже зараз. Ці надзусилля, щоб знищувати потенціал і загалом зупинити противника. І одночасно формувати нові резерви, щоб звільнити наші території”, – зазначив військовий експерт.