У Державному бюро розслідувань заявили, що про проведення 31 січня перехресного допиту експрезидента, народного депутата, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка і народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука не йдеться, про це зазначає ДБР.

Будь-який підозрюваний, навіть якщо це народний обранець, у будь-якому кримінальному провадженні не може визначати кількість допитів та види процесуальних дії, які потрібно провести під час розслідування. Статус народного депутата не дає права ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс України. Брати участь у процесуальних діях є обов’язком Порошенка. Саме закон визначає, що у нього є певні обов’язки, які він має виконувати, а не керуватися особистими бажаннями щодо цього, – наголосили в бюро.

У ДБР зауважили, що “з прикрістю сприймають слова адвоката Порошенка про те, що його підзахисний “не співпрацюватиме зі слідством”, і констатували, що “запобіжний захід йому у вигляді особистого зобов’язання надто поблажливий”. У ДБР вкотре закликали команду Порошенка “не маніпулювати інформацією і не поширювати фейки”.

Зокрема, наголосили в бюро, на 31 січня допит Медведчука у ДБР не планується, відтак не може йти мови про так званий “перехресний допит” з Порошенком. У ДБР вважають, що було би “достойним Порошенку не ховатись, не тікати від процесуальних дій, а брати повноцінну участь у них”.

Статус народного депутата не дає права ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс України. Підкреслюємо, брати участь у процесуальних діях є обов’язком П. Порошенка. Саме закон визначає, що у нього є певні обов’язки, які він має виконувати, а не керуватися особистими бажаннями щодо цього. Тому з прикрістю сприймаємо слова адвоката Петра Порошенка про те, що його підзахисний «не співпрацюватиме зі слідством», – йдеться у повідомленні.

В бюро нагадали, що наступного разу слідчий ДБР чекає Порошенка 31 січня об 11:00. 28 січня Київський апеляційний суд переніс на 11 лютого розгляд скарги на рішення Печерського райсуду столиці про обрання запобіжного заходу Порошенку у вигляді особистого зобов’язання у зв’язку з тим, що до суду не надійшли матеріали справи.