Президент Володимир Зеленський заявив, що розслідування “Слідство.Інфо” за матеріалами Pandora Papers про офшори, які використовував Зеленський і його соратники, не містить нічого нового, і запевнив, що не займався відмиванням грошей.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю телеканалу ICTV.

“Чесно кажучи, сюжет не дуже, я вам кажу як професіонал. По-перше, нічого нового, це було для мене як дежавю. У 2019 році все те саме кіно я бачив на каналах олігарха Порошенка, який показував, тому що розумів, що проти мене бруду ніякого немає”.

“Радий, що жодної нової деталі я не побачив. Це говорить про те, що з 2019 року на мене як на президента України нічого товариш Петро так і не знайшов”.

Зеленський не став заперечувати, що в 2012 році використовував офшорні компанії.

“За часів пана Януковича тоді всі структуризували свій бізнес, особливо бізнес, пов’язаний зі ЗМІ. Всі канали мали компанії за кордоном, абсолютно всі. Тому що це була можливість, щоб на тебе політика не впливала. У “Кварталу 95” була сатира, всі тиснули, всі хотіли впливати. Податкова ходила до нас якщо не щодня, то щотижня, і для таких речей було… називалося “структурування бізнесу” студії “Квартал 95″”, – пояснив він.

Разом з тим, президент підкреслив, що ані він, ані жоден член “Кварталу 95” не займалися відмиванням грошей.

“Відмиванням в 2012 році ніяких грошей, і з 2012, і з 2001, і з 2019 не займався ні я, ні жоден член студії “Квартал 95″. Ми займалися виключно творчістю”, – сказав Зеленський.

Коротко про розслідування Pandora Papers

3 жовтня низка ЗМІ опублікували розслідування на базі масштабного витоку конфіденційних документів, відомого як Pandora Papers. У них фігурують як представники великого бізнесу, так і світові лідери.

У той же день “Слідство.Інфо” оприлюднила свій фільм-розслідування “Офшор 95”, що базується на витоку документів Pandora Papers.

Мовилось про те, що журналісти частково підтвердили схему переказування 40 мільйонів доларів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм президента Володимира Зеленського та його соратників.

Що цікаво раніше, Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що розслідування “Офшор 95” щодо офшорного бізнесу президента Володимира Зеленського від “Слідство.Info” містить припущення та конспірологічні прив’язки, а вся інформація стосується періоду до початку президентства Зеленського.

“У “офшорному” матеріалі, уточню, мова йде про бізнес-події 2012 року і раніше. Про бізнес, який до речі, абсолютно ніколи не був пов’язаний з державними фінансами або державними адміністративними можливостями. Вельми показово, що журналісти не “накопали” взагалі нічого за період після інавгурації у 2019 році. Це абсолютно чітко свідчить, що президент Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства”, — заявив він у коментарі.

Подоляк також зазначив, що в оповіданні про ранні періоди існування бізнесу “Кварталу” глядачі почули “масу припущень, конспірологічних прив’язок”.

“Між іншим, практично в повному обсязі все це вже звучало під час передвиборчої кампанії того ж 2019 і було безперспективним вже тоді. Попри надзвичайне бажання опонента Порошенка все це агресивно розкручувати. Реанімувати зараз цю інформацію про частини бізнес-практик 2000-х або першої половини 2010-х років вважаємо дивним”, — наголосив радник голови ОПУ.

Подоляк також назвав “логічним”, що у той період бізнеси намагалися юридично захистити себе і свої кошти “від неправомірного вилучення з боку корумпованих чиновників” та нагадав, що у 2012 році президентом був Віктор Янукович, а міністром економіки — Петро Порошенко.