У Білорусі на одному з полігонів три дні поспіль тривають посилені військові тренування.

У Білорусі на полігоні “Брестський” 38 одшбр (Брестський район) від понеділка, 1 серпня, відбуваються посилені тренування.

Про це повідомляє “Беларускі Гаюн”.

За даними спостерігачів, посилено тренувалися військові на полігоні увечері 3 серпня. Крім того, аналогічні тренування були 2 серпня, а також 1 серпня.

Слід зауважити, що військові навчання на цьому полігоні було продовжено до 6 серпня. До слова, Брестський полігон розташований майже за 40 км від кордону України та близько 30 км від кордону з Польщею

Крім того, “Беларускі Гаюн” повідомляє, що минулої доби на аеродромі “Ліда” зафіксували активність Мі-8 ВПС РБ, з якого проходила висадка десанту.

Так, ще 26 липня повідомлялося, що окрім почастішання стрільб у Білорусі активізувалися тренування з висадки десанту з вертольота на Бобруйскому аеродромі (Могилівська область) та на Брестському полігоні (Брестський район, Брестська область). Водночас повної впевненості, що там тренуються і ЗС РФ, поки що немає.

Також зазначається, що вдень 3 серпня на трасі М8 у Шкловському районі, Могилівської області, у напрямку Орша Вітебської області рухалися 6 УАЗів 2206 ЗС РБ, на одному з яких був напис “Прикордонна служба”.

На трасі Р17 у напрямку Бреста рухалась колона ЗС РБ: понад 15 вантажних машин (МАЗи, Урали, УАЗи 2206) та 2 автобуси МАЗ.

А надвечір на трасі М1 у напрямку Барановичі-Брест помітили тентовий МАЗ ВС РБ із ящиками із фанери.

Також на Рівненщині заговорили про евакуацію населення в разі наступу з Білорусі. План порятунку цивільних із двох прикордонних районів розробляли військові, правоохоронці та чиновники. Кажуть – це не означає, що загроза вторгнення зросла. Однак, готовими бути варто.

У військовій адміністрації прорахували маршрути, якими можна буде виїхати на власних автівках. План евакуації двох прикордонних районів Рівненщини у військовій адміністрації розробляли, спираючись на досвід Запоріжжя та Чернігівщини. Наголошують: це не означає, що загроза нападу з Білорусі зросла. Але вона зберігається.

“Ми чомусь завжди реагуємо після того, як щось трапляється. Тому в цілях і профілактики, і в цілях чергового навчання”, – пояснює заступник керівника Рівненської ОВА Сергій Подолін.

І хоча сподіваються, що план евакуації не знадобиться, готують його ретельно. А сил і зброї, кажуть, вдосталь, щоб зустріти ворога. Поки ж люди на Поліссі прислухаються, що чути з Білорусі. Живуть майже звичним життям.

Додамо, Росія розмістила спеціальне обладнання біля пошкоджених ключових мостів під Херсоном, намагаючись відвернути подальші удари ЗСУ по своїх переправах.

Про це йдеться в огляді британської розвідки про війну в Україні, опублікованому 4 серпня.

“Російські сили майже напевно встановили пірамідальні радіолокаційні відбивачі у воді поруч з нещодавно пошкодженими Антонівським мостом та залізничним мостом, обидва з яких перетинають Дніпро під Херсоном… Відбивачі ймовірно використовуються для того, щоб приховати міст на радіолокаційних зображеннях з синтетичною апертурою та від обладнання для наведення ракет. Це підкреслює, що РФ відчуває загрозу від більш далекобійних і точних систем, які надає (Україні) Захід”, – зазначає розвідка.

В огляді пишуть також, що ЗСУ продовжують бити по російських командних пунктах, логістичних базах та складах з боєприпасами і це скоріш за все вплине на спроможність сил РФ вчасно підвозити все необхідне й ускладнить роботу їхніх підрозділів забезпечення.

Згадують також прибуття до Туреччини першого зерновоза, що вийшов з порту Одеси згідно зі Стамбульськими домовленостями.

“Успіх цього транзиту майже точно призведе до більш частого руху суден в обох напрямках. Але подолання того відставання (експорту), яке сталося через блокаду ще з лютого 2022, залишатиметься логістичним викликом”, – додають в огляді.