Президент Росії Володимир Путін підставив президента Білорусі Олександра Лукашенка, заявив ексголова МЗС Павло Клімкін у програмі “Народ проти” на телеканалі “Україна 24”.

“Це взагалі підстава, оскільки Лукашенко – слабак. Його Росія підставила. Він був колгоспником. А став диктатором, з диктатора став злочинцем. Жодна людина в цивілізованому світі йому тепер руку не подасть. Я знаю зі свого спілкування в ЄС, що раніше в нього був маленький маневр між Росією і ЄС. Зараз він в кишені у Путіна. Для нас це шалена проблема. 1000 км кордону, можливі російські війська і можливе поглинання Білорусі”, — сказав він.

За словами Клімкіна, Путін торгуватиметься з Заходом.

“І зараз Путін буде дуже дорого продавати Байдену і G7 те, що він здасть Лукашенка. І насправді можливі складні обміни, які зроблять нашу ситуацію складнішою. Тому зараз потрібно працювати над тим, щоб мати з нашими партнерами спільну стратегію не тільки щодо України, а й щодо Білорусі. Бо це насправді те, чого досяг Путін”, — сказав він.

Зазначимо, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що президент РФ Володимир Путін дзвонив і вибачався за обговорення ситуації в країні зі США без його згоди. У Кремлі кажуть, що «вибачення» ㅡ це просто «фігура мовлення».

Про це заявив речник Путіна Дмитро Пєсков, пише «Интерфакс».

Так, виступаючи перед парламентарями 26 травня, Лукашенко заявив, що Путін «порядно вчинив», вибачившись після того, як обговорив Білорусь із президентом США Джо Байденом під час телефонної розмови.

«Він мені потім дзвонив і вибачався, що без дозволу обговорював Білорусь. Я кажу: “Та за це тобі спасибі, що ти йому так сказав”», ㅡ цитує Лукашенка «Белта».

Лукашенко додав, що не проти обговорення, але не знає, що може говорити Байден про Білорусь, адже, на його думку, він «не ознайомлений із ситуацією».

Водночас, за словами Пєскова, заява про «вибачення» Путіна ㅡ «це, найімовірніше, фігура мовлення».

«Не варто сприймати це безпосередньо як вибачення, але це фігура мовлення. Справді, президент Путін усе-таки досить коректний, і він вважав за необхідне проінформувати білоруського колегу про те, що ця проблематика зачіпалася», ㅡ каже Пєсков.