Співробітниками СБУ було викрито агента російської військової розвідки, який спланував серію терактів в Одеській області. Його затримали, коли той домовлявся із виконавцем щодо майбутніх злочинів. Станом на 28 січня надано і опубліковано докази його діяльності. Про це повідомляє СБУ.

Головним завданням іноземного громадянина, який регулярно приїжджав в Україну за наказами російських спецслужб, було створення напруженої суспільно-політичної атмосфери на Одещині, шляхом проведення диверсій та терористичних актів. Відомо, що його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної Придністровської молдавської республіки.

Правоохоронці оприлюднили докази злочинної діяльності російського агента. Зокрема, це елементи розмови між агентом і знайденим ним виконавцем. Мова йде про:

  • спотворення пам’ятника Героїв Небесної Сотні в Одесі та відсутність медійного резонансу;
  • підпал офісних приміщень волонтерських організацій, які допомагають військовим у районі ООС;
  • співпрацю з російською розвідкою та навичками стрільби з гранатомета;
  • планування серії терактів на Одещині, у тому числі на території військової частини.

Наразі зловмисника взято під варту, йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

За даними слідства, агент періодично приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб. Його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної Придністровської молдавської республіки.

Наступними об’єктами посягання агента мали стати офіси волонтерських та громадсько-політичних структур патріотичного спрямування, а також військова техніка в Одеській області.

У такий спосіб російські спецслужби хотіли провести інформаційно-психологічні спецоперації в контексті нібито “наявності на території Одеського регіону проросійського підпілля та антиукраїнських настроїв населення”.