Як стало відомо “Країні” тимчасовим виконуючим обов’язки Державного Бюро розслідувань (ДБР) замість Романа Труби в найближчі дні буде призначена депутат від “Слуги народу” Ірина Венедиктова.

Про це повідомляє Telegram-каналу “Політика Країни” з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Нагадаємо, що після вступу в силу закону про ДБР, все колишнє керівництво втратило своїх повноважень і президент протягом 5 днів повинен призначити в.о. директора Держбюро.

“Ірина Венедиктова приєдналася до Зе-команди ще до виборів президента. У політичних колах її пов’язують з Аваковим. Хоча, за іншими даними, вона останнім часом намагається орієнтуватися безпосередньо на Зеленського”, – повідомляє Telegram-канал “Політика Країни”.

У коментарях українці відзначають, що Ірина може стати “Аваковим в спідниці”.

Нагадаємо, народні депутати почали розгляд у другому читанні президентського законопроекту №2116 “Про Державний бюро розслідувань” щодо вдосконалення діяльності ГБР і розглянули частину правок.

“Державне бюро розслідувань змінює свій статус з центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган. По-друге, директору ГБР надаються повноваження для одноосібного прийняття рішень і несення всієї повноти відповідальності за результати діяльності ГБР. По-третє, посилення контрольної функції парламенту, зокрема Верховна Рада за результатами звіту голови ГБР за календарний рік може визнати роботу директора органу незадовільною, що може привести до звільнення з посади.