На Бахмутському напрямку тривають важкі бої, ворог не припиняє атакувати українські сили оборони. Одна з таких атак в районі Парасковіївки може обернутися черговим військовим провалом для російських окупантів. 
 
Про це 24 Каналу повідомив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.  
 
Він розповів про плани ворога на Донецькому напрямку. 
 
За словами Світлана, Бахмут в дуеті з гарнізоном Часового Яру – дуже хороший укріпрайон. Бахмут в низині, Часів Яр на підвищенні, там перебуває достатня кількість засобів ураження, переважно артилерія. 

Ця арта утримує росіян від виходу на центр Бахмута, 
– додав військовий. 

Військовий експерт повідомив, що росіяни намагалися вийти на Часів Яр південніше Бахмута, але не дійшли навіть до дороги, яка веде із Костянтинівки до Бахмута. Основні дороги ведуть в Бахмут через Часів Яр, а туди окупанти підійти не можуть. Ворога зупинили південніше Бахмута. 

Також окупанти намагалися атакувати Бахмут з півночі. Розуміючи, що в сам Бахмут вони глибоко зайти не можуть, роблять спроби обходити його з півночі, намагаючись вийти на Часів Яр. Цим спробам протидіє угруповання, що перебуває у Часовому Яру. 

Зараз росіяни потрапляють самі в дуже непросте становище. Виступ, який іде з Парасковіївки з півночі на південь в сторону Бахмута, сам може опинитися в оточенні, якщо правильно будуть проведені деякі оперативно-тактичні дії, перекинуті резерви. Удари зліва, справа, з флангів можуть відсікти це російське угруповання, 
– наголосив Світан. 

Він додав, що від успіху операції, якою там керує генерал Олександр Сирський, залежатиме чи вирівняється там фронт, чи буде прийнято рішення відійти до нових рубежів в районі Часового Яру. 

Тим часом речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону повідомв, що за добу в районі Бахмута російські окупанти втратили 94 особи вбитими, 121 загарбник зазнав поранень. 

“Саме те, що зараз роблять захисники Бахмутського фронту, героїчно обороняючи цей відтинок фронту, вони вимотують, знекровлюють, обезсилюють ворога, щоб згодом, коли підійдуть наші резерви, коли будуть підготовлені вони, в тому числі з новою технікою, їм було набагато легше викинути ворога з нашої землі”, – сказав Череватий. 

За його словами, Бахмут і Бахмутський напрямок фронту є епіцентром бойових дій. Росіяни впродовж доби влаштовували штурми в районі населених пунктів Оріхово-Василівка, Дубово-Василівка, Бахмут, Іванівське. 

“Тільки в районі Бахмуту відбулося 59 обстрілів і 29 бойових зіткнень. За добу окупанти втратили 94 військовослужбовців вбитими, 121 зазнав поранень різного ступеню”, – заявив Череватий. 

Він також нагадав, що після важких боїв, коли українська армія в минулому році відійшла з Лисичанська та Сєвєродонецька, було побудовано щільну та потужну оборону, що дозволило пізніше звільнити всю Харківську область і Лиман. Рішення щодо оборони Бахмутського напрямку ухвалюється за такою логікою. 

Тим часом штурм Бахмута та атаки на його околиці йдуть з різних напрямків. Використовуючи тактику мобільних штурмових груп, бійці ПВК Вагнер прогризають українську оборону з флангів. 

“Щось вони собі знову намалювали, хочуть якнайшвидше нас взяти в кільце… Оточення немає, дуже важка ситуація на дальньому північному фланзі, звідти йдуть штурмові дії ворога”, – говорить про ситуацію в Бахмуті командир ЗСУ з позивним Мадяр. 

ЗСУ можуть залишити Бахмут у разі потреби. Бахмутський напрямок не становить стратегічної небезпеки для українського командування. У разі взяття міста російські війська, що наступають, упруться в нові лінії оборони і не зможуть розвинути оперативний успіх – їм доведеться штурмувати наступний населений пункт тим же методом повільного продавлювання оборонних порядків.