Марк Монтгомері — контрадмірал Військово-морських сил Сполучених штатів Америки у відставці розповів, як пришвидшити український контрнаступ та що може стати переломним моментом у цьому процесі.

Про це він заявив у інтерв’ю Голосу Америки.

«Подивіться, українцям потрібно спорядження для розмінування, правильно? Те, що дозволить їм пройти через мінні поля, щоб прорвати оборонні позиції росіян. По-друге, їм потрібні касетні боєприпаси. І їм би не знадобилися касетні боєприпаси, якби була достатня кількість артилерії, 155-мм снарядів. Але достатньої кількості немає, тому їм потрібні касетні боєприпаси», — зазначив він.

Також, за словами Монтгомері, для пришвидшення українського контрнаступу, дуже корисно було б мати ATACMS, щоб мати можливість завдавати ударів на далекі відстані.

«Тож, касетні боєприпаси, озброєння для розмінування та ATACMS – три важливих речі. Дивіться, звичайно, добре якби було більше потужностей у повітрі, але не можна на це очікувати в найближчому майбутньому», — заявив він.

Контрадмірал США у відставці розповів, що може стати переломним моментом для українського контрнаступу.

«Повітряні сили. Дивіться, США ніколи б не дозволили армії чи морпіхам воювати на землі без забезпечення повітряної підтримки чи одразу після забезпечення панування в повітрі. Жодна зі сторін не має контролю над повітряним простором, жодна зі сторін не має домінування у повітрі», — пояснив він.

На думку Монтгомері, Захід продовжить підтримувати Україну.

«Українці продемонстрували відданість боротьбі за власну територію, за своє право обирати демократичний спосіб життя. Я вірю, що час на стороні України. Але час не буде на стороні України якщо ми не дамо їм потрібне озброєння», — каже генерал.

Він також зазначив, якщо вони продовжуватимуть надавати необхідну зброю і робитимуть це своєчасно, час буде на боці України.