Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що протести в Білорусі готували Сполучені штати Америки.

“Нам готували цю ось заварушку. І Росія боялася нас втратити. Захід нас якось підтягнути вирішив, звичайно ж, як ми бачимо зараз, проти Росії. Зараз вони хочуть встановити цей балто-чорноморський коридор, санітарний кордон – три балтійські республіки, ми і Україна. Ми тут одна ланка залишилися.

Планують все це і направляють США, а європейці підіграють. Сказано так – зроблять так. Створено спеціальний центр під Варшавою. Ми контролюємо, знаємо, чим він займається. Почали виблискувати гусеницями. Розумієте, коли неспокійно поруч і танки починають пересуватися і літаки літати, це не випадково “.

За словами Лукашенка, “комусь в Білорусі заплатили, комусь голову заморочили, і почалася тяганина”.

В.о. президента Білорусі також заявив, що “іноді корисно, коли людина працює чверть століття”, тому що вона заздалегідь бачить задуми своїх опонентів і тих, хто за ними стоїть.

За словами Лукашенка, крім того, що “розбурхали людей всередині країни”, тепер ще й “з зовнішньої сторони почали тиснути вже силою зброї”, тому він змушений був велику кількість військових перекинути на західний напрямок і в суботу полетить в Гродно інспектувати армію.

В.о. президента Білорусі впевнений, що “атакують Росію перш за все, але хочуть зім’яти” Білорусь, але Білорусь і Росія дадуть відсіч.

Варто відзначити, що в свою чергу президент України, кілька днів тому, провів закриту нараду з керівниками силових структур, керівниками розвідки і головами ряду державних адміністрацій. Під час наради ситуацію в Білорусі ретельно проаналізували.

Володимир Зеленський під час наради зазначив, що події в Білорусі можуть істотно вплинути на Україну.

Ось про що говорив Зеленський з силовиками і розвідкою на закритій нараді:

Під час наради вони детально проаналізували як внутрішньополітичну ситуацію в самій Білорусі, так і численні зовнішні фактори, які можуть вплинути на розвиток післявиборчих подій.
Також провели оцінку всіх можливих сценаріїв подальшого розвитку внутрішньополітичного загострення в Білорусі, включаючи різні типи ескалації “з огляду на так звані гібридні типи світових конфліктів”.
Крім того, на нараді провели аналіз ризиків безпосередньо для України, що виникають у зв’язку з тим чи іншим розвитком ситуації.
За підсумками зустрічі було зроблено відповідні висновки і дані розпорядження.

Крім того, сам президент особисто розкритикував Лукашенка і його рішення про видачу Росії вагнеровців:

Кілька слів про важливе з ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ. Про тих самих «вагнерівців», демонів сучасної війни, яких уряд Білорусі віддав … Росії.

На мій погляд, це дивно, некоректно і точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах.

По-перше, публічно наговорити про якесь нібито втручання України у внутрішні процеси в Білорусі. Цього точно не було.

А по-друге, людей, які дійсно мають відношення до безумовного втручання у справи як БІЛОРУСІ, ТАК І УКРАЇНИ – перш за все України – демонстративно ВІДДАТИ третій стороні.

Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю і адекватною оцінкою негативних наслідків.