Відомий український шоумен і продюсер Ігор Кондратюк запропонував власну альтернативу формулі Штайнмайєра

На тлі суперечок про тактику врегулювання ситуації на Донбасі ведучий вирішив запропонувати своє рішення.

Згідно «формулою Кондратюка», в першу чергу Київ повинен мирним способом, зокрема, за допомогою ОБСЄ та миротворців ООН, повернути собі контроль над частиною свого східного кордону. На цьому етапі міжнародні дипломати і голови країн повинні обговорювати виключно питання закриття Росією частини кордону з Україною.

Другим пунктом має стати набуття Україною повного контролю над східним кордоном, а незаконні збройні формування «ЛНР» і «ДНР» повинні добровільно здати зброю.

Після цього бойовиків, які будуть визнані українським судом військовими злочинцями, відправлять до в’язниці, а жителям окупованих територій Донбасу потрібно буде визначитися – чи хочуть вони жити в Україні.

«Хто не хоче – протягом трьох місяців залишає країну в будь-якому напрямку. Україна їм за це виплачує “виїзні”. З умовою – не повертатися протягом 50 років після виїзду», – запропонував Кондратюк.

Крім того, він пропонує позбавити виборчого права на 10 років тих, хто все ж залишиться в Україні.

«Особи, які були причетні до організації так званих референдумів про “ЛНР/ДНР” і залишаються жити в Україні, втрачають українське виборче право назавжди», – підсумував шоумен.

Після виконання цих пунктів Кондратюк пропонує зайнятися поверненням захопленого Росією Криму.