У Представництві НАТО в Україні підтримали зусилля, спрямовані на виконання Мінських угод, включно з розведенням військ та погодженням “формули Штайнмаєра”.

Про це заявив голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час брифінгу у Сєвєродонецьку Луганської області.

“НАТО повністю підтримує виконання Мінських угод всіма сторонами. Також ми відмітили, що минулого тижня відбулось погодження “формули Штайнмаєра” у Тристоронній контактній групі. Це може привести до повної імплементації Мінських угод”, – заявив голова Представництва НАТО в Україні.

Він також зазначив, що в НАТО закликають Росію “у повному обсязі виконати свої зобов’язання”.

“Ми підтримуємо всі зусилля, які спрямовані на зменшення напруженості та можуть сприяти повному виконанню угод, оскільки це єдиний шлях до політичного врегулювання”, – додав Вінніков.

Як відомо, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна узгодила текст “формули Штайнмаєра” та домовилася про розведення сил біля Золотого та Петрівського на Донбасі.

За словами глави держави, ця формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, що ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Крім того, Команда президента Володимира Зеленського хоче використати для завершення війни на Донбасі всі можливості, закладені в Мінських домовленостях. 

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі програми «Свобода слова».

«Ми зараз — президент Зеленський і вся команда — намагаємося все ж таки закінчити те, що почали попередники, починаючи з Мінська. Якщо ми з вами зрозуміємо і побачимо, що Путін нічого ніколи не зробить, і наші партнери більше не можуть його примусити до прогресу на цьому напрямку, нам доведеться чесно сказати всім: «Шановні громадяни України, цей трек більше не можна використовувати, нам ніхто не може допомогти на цьому напрямку і таким шляхом нам не розв’язати ситуацію, ми змушені перейти до треку номер два», – сказав Пристайко.

За його словами, цим другим треком може бути звернення до світової спільноти з проханням про розгортання миротворчої місії на окупованих територіях.

Він констатував, що хоча про миротворців говорили багато разів «і попередній президент, і хто завгодно», ця ідея досі не знайшла розуміння у світовій спільноті. За словами Пристайка, вона не готове розгорнути миротворчий контингент і допомогти нам відновити хоча б ситуацію, коли на нашій землі не вбивають людей. 

«Третій трек, напевно буде, коли ми нічого не зможемо зробити й треба буде йти за кіпрським сценарієм або за якимось іншим», – резюмував міністр.