Голова української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що не виключає відновлення подачі прісної води на територію тимчасово окупованого Росією Криму.

За словами політика, така можливість повинна бути передбачена тільки для пересічних жителів півострова в разі катастрофічної потреби.

Про це Кравчук заявив в інтерв’ю Українському радіо.

“Країна, яка захопила територію, окупант, як це є в Криму, вона відповідає на 100% за забезпечення цієї території всім необхідним. І водою в тому числі. Ми говоримо – там живуть українці. Якщо раптом трапиться якась гуманітарна катастрофа, яка пов’язана з водою, то людям воду можемо дати “, – зазначив Кравчук.

У той же час він запевнив, що Україна нібито ні в якому разі не піде на те, щоб забезпечувати ресурсом промислові підприємства і військові бази на захопленій території.

“Несе відповідальність за все це Росія. І Україну не треба звинувачувати. Взяли – як говорив циган, бачили очі, що купували, – їжте, плачте, хоч повилазьте. Ми до цього не маємо ніякого відношення”, – підкреслив Кравчук.

При цьому він не пояснив, як розділити подачу води для цивільного населення і секторів, які контролюються окупантами.

“Я не знаю поки, як це, ще питання не вирішене. Там, кажуть, є можливість дати воду людям, але не давати підприємствам і військовим базам”, – резюмував політик.