У вівторок, 25 серпня, депутати Верховної Ради України під час позачергового засідання проголосували за ратифікацію меморандуму про кредит від ЄС на 1,2 млрд євро.

Так, за відповідний законопроект №0063 “Про ратифікацію меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і кредитної угоди між Україною як позичальником і Національним банком України як агентом позичальника та Європейським Союзом як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу в сумі до 1,2 млрд євро) “проголосували 249 народних обранців.

Результати голосування за меморандум. Всього “за” 249, “проти” 6, утрималися 62, не голосували 44.

“Слуга народу”:

За: 216,
проти: 0,
утрималися: 2,
не голосували: 10,
відсутні: 20.
Зокрема, не голосували Бужанський, Горбенко, Дмитрієва, Заблоцький, Якименко, Гетьманцев, Кравчук, Мовчін, Монастирський, Рєпіна. Серед відсутніх були Дубинський, Аллахвердієва і інші.

У ОПЗЖ і “Батьківщині” всі розділилися на “проти”, не голосували або утрималися. Так само і в “Європейській солідарності”, за винятком Джемілєва, він “за”.

Як проголосували інші:

5 голосів “за” дала група “За майбутнє”.
13 голосів “за” дала група “Довіра”.
Фракція “Голос” додала плюс 6 “за”.
Позафракційні додали ще 5 “за”.

Як зазначає телеграм-канал “Політика Страни”, ратифікація меморандуму, який підсилює зовнішнє управління, є дуже показовим кроком на наступний день після Дня Незалежності.

“Краще, ніж тисяча слів показує наскільки наша країна дійсно незалежна. Не дуже, скажімо так, незалежна”, – пише канал.

Цим меморандумом Україна бере зобов’язання збільшити роль міжнародних структур у судовій системі, правоохоронних органах, в наглядових радах державних підприємств (з відновленням їм космічних зарплат).

Правда, на практиці, як вважає канал, є варіант, що меморандум не працюватиме, тому що Рада просаботує ці зобов’язання.

“Тому що 600 мільйонів ми отримаємо відразу (ще без всякого виконання умов), а 600 – коли виконаємо. І у владі можуть порахувати, що без цього другого шансу в 600 мільйонів ми можемо обійтися”, – йдеться в пості.