В тимчасово окупованому Маріуполі помітили переміщення росіянами п’яти тягачів з комплектами ракет. Їх перевозили в бік Запоріжжя.

Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петра Андрющенка в Telegram.

“Періодично після подібного переміщення зарядів відбуваються обстріли з систем С-300 населених пунктів на Запоріжжі. Тому не нехтуйте повітряними тривогами”, – написав Андрющенко.

Окрім цього, російські військові перекидають радянські танки Т-72 через центр Маріуполя у сторону Мангушу і далі в напрямку Бердянську, повідомляє мер Маріуполя Петра Андрющенка.

Він також повідомив, що окупанти продовжують переміщували невелику кількість військових та легкої техніки через Маріуполь у сторону Новоазовська та далі на північ в напрям Волновахи.

А тим часом плювання на колаборантів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області продовжується. Зрадникам слід побоюватися за себе.

Про це заявив депутат Запорізької облради Аскад Ашурбеков.

Як приклад він навів удар по окупантах у Токмаку. Крім цього, депутат навів інші приклади партизанського руху у Запорізькій області, зокрема – успішний замах на начальника “поліції” у Приазовському, який до окупації був на законній посаді керівника поліції, але з приходом окупантів зрадив Україну.

“Біля будинку заступника “начальника поліції” Мелітополя спрацював вибуховий пристрій, коли він входив на територію будинку. На жаль, він залишився живим, але загалом варто мати на увазі, що активність таких дій лише зростатиме”, – зазначив Ашурбеков в ефірі “Апостроф TV”.

Обласний депутат підкреслив, що ЗСУ та партизанський рух систематично б’ють по ключових точках та ключових персонах на окупованих територіях і безпечно почуватися вони ніколи не зможуть.

А особливо вдало це вдається на фоні того, що система протиповітряної оборони, яка була в Радянському Союзі й потім у Росії, не була розрахована на сучасну війну.

Про це сьогодні, 3 травня, сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

За його словами, російська ППО була розрахована насамперед, до чого вони і готувалися, на авіа- і ракетні загрози. 

“Тобто це мали бути, по ідеї, великі об’єкти, які вони можуть збивати. Маленькі дрони, безпілотники, що можуть пройти на низькій висоті й обійти цю всю систему, — саме на це вони не розраховували”, — зазначив Ягун в ефірі телеканалу FREEДОМ 

У росіян є системи, які можуть збивати безпілотники і дрони, доповнив він. Є система електронної боротьби з безпілотниками. Але все це — в обмеженій кількості, і, здебільшого, розташоване на лінії фронту. 

“Найвідоміший їхній комплекс “Панцир-С”, який може дійсно працювати з безпілотниками. Але їх у росіян не так багато. Вони переважно сконцентровані зараз уже в Москві. Ми бачили, що їх розставляли на дахах промислових будівель для того, щоб захистити, я так розумію, Кремль. Вони їх підтягують до фронту, насамперед до урядових об’єктів у Москві та в інших містах Росії. Але РФ — величезна. І все перекрити цими “Панцирами” точно неможливо”, — сказав гість ефіру. 

Виявилося, що ті об’єкти, які дійсно треба захищати, насамперед логістичні центри, нафтобази, той же Кримський міст, росіяни просто не можуть і не встигають прикрити, зауважив Віктор Ягун, коментуючи пожежі на нафтобазах в окупованому Севастополі та в РФ.

“І мають місце неприємності, я б їх так назвав, тому що незрозуміло, що там відбувається і звідки”, — зазначив він