Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що українська влада не має права вводити санкції проти телеканалів тільки тому, що їхня редакційна політика не подобається. Таку думку він висловив в ефірі телеканала "112 Україна", коментуючи відповідну ініціативу народних депутатів. 

"Чи подобається мені, коли в газетах, на сайтах або каналах з'являються люди, що городять відверто ватну, проросійську, проагресорську нісенітницю? Чи подобається це мені як патріоту країни, людині, яка добре розуміє, що відбувається? Ні, це викликає у мене огиду, роздратування і нерозуміння. Але я пересилюю себе. Тому що я – абсолютно демократична людина і розумію, що головне надбання України – це свобода слова. Мені не подобається багато осіб, які з'являються на телеканалах, – і на "112 Україна", і на NewsOne, і на "1+1", і на "Інтері". Останнім часом їх стало більше, і вони мені огидні. Це особи з явними ознаками проросійського реваншу у своїх думках і поглядах. Але, люди, це демократія і свобода слова", – зазначив журналіст.

Він підкреслив: висловлювання різних думок – це ознака демократичного суспільства, до того ж в Україні досі багато громадян із проросійськими поглядами. 

"Ось я зараз сиджу у вас і говорю, що думаю, а вони кажуть, що думають вони. Що, ви вважаєте, що серед моїх друзів-українців мало тих, у кого абсолютно ватні погляди? І мені не вдається їх переконати! Незважаючи на те, що величезна кількість таких людей відвалилася з Кримом і Донбасом, їх, як і раніше, багато в Україні. І що більше невдач у сьогоднішньої влади, то більше буде з'являтися таких людей, то більше вони будуть піднімати голову. Переконуйте їх економічними успіхами, виховуйте любов до України перемогами країни, але всього цього немає", – обурився Гордон. 

Він сказав, що здивувався, коли побачив прізвища колишніх журналістів, зокрема Мустафи Найєма та Світлани Заліщук із Блоку Петра Порошенка і Тетяни Чорновол із "Народного фронту", під постановою про введення санкцій проти телеканалів "112 Україна" і NewsOne. 

"Мені, повторюся, багато чого не подобається. Іноді на телеканалах я бачу таких огидних осіб, які такі ватні промови виголошують… Але! У мене є пульт, я перемикаю. Як говорив [сатирик] Михайло Михайлович Жванецький, чим гарний запах із рота? Не подобається – відійди. Якщо тобі не подобається хтось на телеканалі – відійди. Якщо тільки він, підкреслюю, не закликає до насильницького повалення ладу, до введення [президентом РФ Володимиром] Путіним військ в Україну тощо. Але журналісти не мають брати участі в цьому. Я, наприклад, не можу собі уявити, що я, журналіст, буду скаржитися кудись або вимагати закриття якихось засобів масової інформації. Це суперечить професійній етиці!" – переконаний Гордон. 

Він запропонував "112 Україна" і NewsOne не запрошувати в ефір депутатів, які підтримали постанову. Ведучі заперечили, що тоді на цих телеканалах не буде подано погляду Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту", Радикальної партії і "Батьківщини". 

"Якби завтра хтось зажадав закрити сайт "ГОРДОН", по-перше, його ніколи не було б на сторінках нашого видання, по-друге, він пошкодував би про свою ініціативу. Я б його вже не відпустив. Тому я вам раджу зробити те саме. Вони не охреніли, випадково, голосувати за закриття телеканалів у вільній країні?" – заявив журналіст. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Гордон переконаний, що з допомогою цієї постанови українська влада хоче зробити редакційну політику "112 Україна" і NewsOne лояльнішою, але до закриття телеканалів справа не дійде. Журналіст нагадав, що навіть стара влада, яку не вважали демократичною, не дозволяла собі таких кроків. 

"За [президента Віктора] Януковича, душителя гласності і демократії, такі папери з’явитися не могли. І це тривожний сигнал. Уже як Найєм кусав Януковича, але він не додумався нічого з Мустафою зробити або закрити “Українську правду”… Телеканалів тоді не закривали. Або згадаймо “5 канал”, що належить [нинішньому президенту Петрові] Порошенку, і Помаранчеву революцію. “5 канал” зробив ту революцію! Фактично цілодобово він у прямому ефірі показував, як люди встановлюють намети, як сходяться у центр Києва протестувальники, цитував [опозиційні] промови… [Тодішній] президент [Леонід] Кучма не додумався ж закрити цей канал! А здавалося б: клац рубильник – і ні виступів, ні кадрів Майдану, а отже, немає людей (інтернет тоді ще не був розвинений). Це свідчить про те, що Кучма не був диктатором і що він сам пройшов цей шлях [зі своїм каналом]. Як же сьогодні навіть думки можна допускати про закриття ЗМІ?" – резюмував журналіст.