Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і тимчасово виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у порушення Конституції де-факто скасовують безкоштовну медицину.

Про це заявив народний депутат України, лідер партії «За життя» Вадим Рабінович в ефірі одного з телеканалів.

«Хочу нагадати, що нам з вами належить безкоштовне медичне обслуговування. І цю норму Конституції ще ніхто не скасував. Точніше, де-юре не скасували, а де-факто – вже скасували. З чесними очима Гройсман і Супрун розповіли нам, що тепер ситуація дещо інша, що вони змінюють Конституцію, що тепер за все будемо платити», – розповів парламентарій.

Він нагадав, що Кабмін ініціював законопроект про те, щоб на наступний рік всі аналізи, здавати які направляє сімейний лікар, стали безкоштовними.
 
«Я думаю, що вони проведуть цей закон тому, що аналізи їм дуже потрібні. В Україні розвивають величезну мережу трансплантації, щоб розбирати нас на органи. І їм потрібно знати, хто і чим хворіє. Тому якраз аналізи може вони і профінансують», – вважає народний депутат.

Також політик розкритикував плани Кабміну і Міністерства охорони здоров’я на платні медичні послуги.

«Я ось подивився розцінки на платні послуги, які вони вводять по всій Україні. У нас людина отримує менше півтори тисячі гривень мінімальної пенсії – а за просте шунтування вона повинна буде заплатити 130 тисяч гривень. 

А за, наприклад, діагностику серця – 65 тисяч. І хтось збирається знову голосувати за цю владу? Знову наступати на ці всеукраїнські граблі? Упевнений, що українці – мудрий народ, і на виборах поставлять заслужену оцінку діючої влади і її псевдореформам», – заключив Вадим Рабінович.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Зазначимо, що нещодавно, політолог Андрій Золотарьов заявив, що Рабінович не йде на конфлікт з владою, а тільки імітує його.

Рабинович, безумовно, – яскравий, епатажний персонаж. Він перепробував усілякі проекти – від гомофільского проекту «Радуга», і закінчуючи фундаменталістсько-національним рухом «За єдність». Була ще партія «Центр».

Говорити про будь-які ідеологічні принципи цього яскравого персонажа не доводиться. Тут він себе знайшов як епатажно-популістський політик.

Маючи доступ до телебачення, таким каналам, як NewsOne і 112, Рабинович розкрутився в рекордно короткі терміни. Він був в політиці протягом 20 років і ніяк не міг капіталізуватися. Тут він знайшов себе. Низькоякісний, незаможний електорат, вік якого вище середнього – люди з радянською ідентичністю – це його.