Армія України може відкинути війська Росії на кордони 23 лютого до кінця поточного року. Російські підрозділи виснажені, не можуть піти в наступ і не зупинять ЗСУ, якщо Захід і надалі підтримуватиме Київ. Вже наступного року українська держава, завдяки політичним і військовим зусиллям, може повернути і Крим.

Про це заявив американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військами США в Європі Бен Ходжес.

В інтерв’ю Хартия 97 він розповів про те, що українські війська мають можливість виходу на кордони 23 лютого у тому випадку, якщо продовжиться військова підтримка з боку Заходу.

За його словами, у окупантів колосальні проблеми з логістикою, їх війська виснажені. У наступ вони піти не можуть. Навряд чи їм вдасться зупинити контрнаступальну операцію України, якщо Київ і надалі підтримуватиме Захід.

“Через страхітливу логістику росіяни виснажені. Вони не можуть забезпечити жодну наступальну операцію. Не думаю, що вони зможуть зупинити рішучий український наступ, якщо Захід підтримуватиме Україну. Вважаю, що до кінця цього року ми побачимо, як російські сили будуть повністю відкинуті до лінії 23 лютого”, – пояснив ситуацію Ходжес.

Прогноз генерала базується на тому, що росіяни, при всіх своїх можливостях, поступово втрачають контроль над населеними пунктами, які вони захопили.

“Подумайте про карту: після 6 місяців, з усіма перевагами і всім передбачуваним військовим потенціалом Росії, подивіться на маленьку тонку смужку України, яку вони контролюють. І вона стає все менше. Тому я вважаю цілком правдоподібним, що до кінця цього року Україна відтіснить Росію до лінії 23 лютого”, – зазначив він.

Крім того, ветеран війни в Іраку та Афганістані вважає, що Україна зможе повернути собі і окупований Крим. Шлях повернення півострова під політичний контроль Києва – військові та дипломатичні методи.

“Я вірю, що ми побачимо повернення Криму в український суверенітет. Ймовірно, наступного року завдяки військовим і дипломатичним зусиллям. Президент Зеленський сказав: “З Криму все почалося, Кримом все і закінчиться”. Думаю, це саме те, у що вірить весь український народ”, – підкреслив Бен Ходжес.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов раніше заявив, що Україна не піде на заморозку війни з Росією або підписання нового умовного “Мінська”. За його словами, українське суспільство з цим не погодиться. При цьому частина держав західного світу вже закликає “домовлятися” з Путіним на тлі зльоту цін на газ і майбутньої важкої зими.

Українці жертвують собою заради своєї держави і захищають безпеку, у тому числі, і Європи. Якби не вдалося дати відсіч росіянам 24 лютого, їх танки вже були б в східноєвропейських країнах. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він розповів про те, що не можна піти на заморозку війни або відкласти її на майбутнє, підписавши умовний новий “Мінськ”. Українці не сприймуть такий варіант розвитку подій.

“У цій війні у кожної країни свої інтереси, але необхідно не допустити умовного “Мінська-3″, цього не буде сприймати наше суспільство”, – сказав Данілов і назвав абсолютно неприйнятними для Києва умови домовленостей з Росією щодо Донбасу.

Також він додав, що частина держав західного світу вважає, що з главою Кремля Володимиром Путіним нібито треба домовлятися через різке підвищення ціни на газ і майбутню важку зиму.

Чиновник акцентував увагу на тому, що в ситуації, що склалася, українці жертвують собою заради своєї країни і захищають, у тому числі, і Європу. Якби війська РФ не отримали відсіч у день повномасштабного військового вторгнення в Україну 24 лютого, російські танки вже були б у Східній Європі.

“Наші громадяни віддають свої життя, Ціна, яку платять українці як нація, дуже дорого нам обходиться… наразі мова йде про всю Європу. Україна – це рубіж, і якби ми 24 лютого не дали відсіч російській агресії, їх танки були б вже у Варшаві, Вільнюсі та інших містах Європи”, – підкреслив Олексій Данілов.