Генеральна прокурорка Венедіктова вірно стоїть на захисті інтересів агробарона Олега Бахматюка, якого підозрюють у схемі із розкрадання 1,2 млрд грн банку «ВіЕйБі». Вона блокує його екстрадицію з-за кордону.

Про це пише Центр протидії корупції.

Пройшло кілька місяців з тих пір, як генпрокурорку фактично примусили відновити закриту нею ж справу Бахматюка, а вона вже знайшла інший спосіб його захищати.

За даними «Української правди», НАБУ склало клопотання про екстрадицію ще 15 червня цього року. З тих пір Офіс генпрокурора не направив його до Австрії, де переховується Бахматюк.

Аргумент Офісу генпрокурора базується тільки на зверненні адвоката Бахматюка, який вважає міжнародний розшук агробарона незаконним.

При цьому Антикорупційний суд вже підтвердив обґрунтованість розшуку і належність та допустимість доказів.

“Що ж, хороша у президента генпрокурорка. Треба дати їй ще кілька років, може «буде результат»”, – йдеться у повідомленні ЦПК.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує результатів роботи генерального прокурора Ірини Венедіктової до кінця року.

Про це він повідомив в інтерв’ю для програми ВВС HARDtalk.

«Вони (команда колишнього генпрокурора Руслана Рябошапки – ред) нікого не посадили. Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, півроку – дуже замало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли», – зазначив президент.

«І якщо зараз діючий генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку саму відповідь», – додав глава держави.