Зеленський лише за однієї умови може вести переговори з Путіним. І допомога США ЗСУ на це не вплине, хоч і дуже потрібна нашій країні.

Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

Він прокоментував заяву представника Білого дому Джона Кірбі про те, що саме президент України повинен визначати, як і коли закінчиться війна, і за яких умов Зеленський готовий вести переговори з путіним.

«Будь-яка війна має закінчитися, і я не знайду жодного політика, який вважав би, що війна — це нормальний стан будь-якого суспільства, і такі заяви мають звучати, але йдеться про те, що не росія має диктувати умови Україні, як закінчиться ця війна, і тут, на мою думку, такий посил Джона Кірбі: саме Україна має визначати, коли вона закінчить війну», – заявив Сергій Грабський.

Експерт наголосив, що українська сторона чітко визначила рамки закінчення цієї війни, а це звільнення нашої території, здобуття гарантій безпеки для України та відновлення нашої країни від руйнувань, заподіяних російською агресією.

«Де і коли ми почнемо ці переговори – це вже інше питання, але поки що обидві сторони сповнені рішучості виконати свої завдання на полі бою, тому до переговорного процесу ще дуже далеко, і питання про це не стоїть. Буде американська допомога, не буде – ми продовжуватимемо нашу війну, у нас іншого вибору немає”, – підкреслив він.

Варто додати, що тиждень, що наступив, буде вирішальним у Конгресі США в контексті ухвалення пакету з допомогою Україні. Візит до Штатів президента Володимира Зеленського демонструє: Київ докладає всіх зусиль, щоб заручитися підтримкою Вашингтона.

Таку думку висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Візит президента Зеленського до США зараз — це максимальний наголос на отримання результату. Щоб дві палати Конгресу нинішнього тижня ухвалили все-таки підтримку Україні на наступний рік — фінансування на понад 61 млрд дол. цього року в Сенаті. Відповідно, зараз необхідно провести низку зустрічей, звичайно ж, зокрема й із президентом США Джо Байденом, для того, щоб максимально пролобіювати ухвалення відповідних бюджетних асигнувань”, — заявив голова Центру аналізу та стратегій.

Він зазначив, що результат не гарантований, оскільки ситуація з ухваленням пакету допомоги є вкрай складною.

“Але Україна робить все можливе, щоб отримати максимум результату. І, звичайно, цей візит президента Зеленського, з одного боку, несподіваний, але водночас він показує, що Україна сьогодні робить все можливе, щоб заручитися підтримкою США наступного року”, — наголосив Ігор Чаленко.

Не варто забувати, що Путін робить ставку на те, щоби Конгрес утримався від ухвалення нового пакету допомоги Україні, однак законодавці мають усвідомлювати: якщо США зараз залишать її без підтримки, ціна війни Путіна для Америки буде набагато вищою.

Про це заявив у п’ятницю під час спілкування з журналістами координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

«Щоби подбати про нашу національну безпеку, потрібно сприймати Путіна таким, яким він є, сприймати Росію такою, якою вона є, а також усвідомити, що допомога Україні — а вони не просять у нас введення військ – допомагає їм виграти цю війну»,- наголосив представник адміністрації США.

Він підкреслив, що це повністю відповідає інтересам національної безпеки Америки та союзників у Європі.

«Якщо він (Путін.) отримає Україну, він опиниться прямо на порозі НАТО»,- зауважив Кірбі.

Він зазначив, що в такому разі ціна війни для Америки й Заходу в цілому вимірюватиметься вже іншими категоріями.

«Якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз є високою, подумайте про те, скільки піде на це національної казни і крові американців, якщо ми матимемо виконувати свої зобов’язаннями за п’ятою статтею (Північноатлантичного договору.)»,- підкреслив представник Білого дому.