Кримська платформа є ефективною ініціативою, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба турецькому державному агентству Anadolu в інтерв’ю, яке було опубліковано 20 червня.

“Найкращим свідченням того, що ця ініціатива дуже важлива й ефективна, є той факт, що Росія ставиться до Кримської платформі точно так само, як до зброї, яку продають Україні. Вони закликають усіх відмовити їх від участі у Кримській платформі. Отже, Кримська платформа – це політична зброя України для захисту нашої територіальної цілісності й відновлення наших кордонів у Криму”, – сказав він.

Український дипломат зазначив, що після оголошення про підготовку до саміту Кримської платформи глава МЗС РФ “негайно створив міжвідомчу робочу групу, яка має дві мети”: дискредитувати Кримську платформу “як марну” і не допустити участі в ній представників інших країн.

“Наразі в нас є багато підтверджень для участі в саміті на рівні глав держав, урядів і міністрів закордонних справ, що непогано. Ми досі чекаємо на більше. Не сумніваюся, що саміт Кримського майданчика вже вдався. І проведення саміту тільки посилить цей меседж”, – вважає Кулеба.

Зазначимо, що у МЗС РФ Кримську платформу назвали “недружнім щодо Росії кроком” і “посяганням на територіальну цілісність РФ”. За словами Кулеби, через ініціативу у РФ “наростають емоції, іноді навіть істеричні”.

Кримську платформу як новий майданчик для переговорів про повернення окупованого Криму до складу України вже підтримало більше ніж 10 країн світу.

Запрошення президента України Володимира Зеленського відвідати саміт Кримської платформи прийняли, зокрема, президент Польщі Анджей Дуда, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, глава Євроради Шарль Мішель і верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. На високому рівні на саміті Кримської платформи також буде представлено США.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.