Вселенський патріарх Варфоломій став на бік президента України Петра Порошенка і позбавив предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського

Таку думку висловив політичний експерт Микола Лучинський на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Константинополь знову став на бік України в боротьбі за незалежність церкви від гніту «московських» розкольників-гебістів. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Стало відомо, що предстоятеля УПЦ МП Онуфрія офіційно повідомили про позбавлення статусу Київського митрополита. Відповідний лист Варфоломія вже гуляє по Facebook», – написав експерт.

За його словами, це чергова значна перемога на шляху досягнення незалежності Українською православною церквою.

«Нещодавно президент Порошенко заявив, що автокефалія – це питання нашої незалежності, нашої національної безпеки, питання світової геополітики. Я з цим згоден повністю. 

Хочу тільки додати, що це ще й відновлення історичної справедливості. Московити ще 350 років тому фактично здійснили рейдерське захоплення митрополії і всі ці роки незаконно господарювали на наших землях, нахабно наживаючись на парафіянах», – підкреслив Лучинський.

Він зазначив, що потім ситуацію «посилили комуняки», які перетворили церкву в філію КДБ, з усіма витікаючими наслідками: доносами, маніпуляціями і стукацтвом з боку «священиків».

«Зараз ситуація в Московському патріархаті абсолютно не змінилася. Змінилися тільки букви в ксивах — з “КДБ” на “ФСБ”. 

В Україні вони взагалі розгорнули масштабну мережу своїх «агентів в рясах», які не тільки ведуть активну диверсійну і розвідувальну діяльність, але і просто промивають мізки нашим співгромадянам розповідями про «Росію, що встає з колін», «русскій мір» та іншої у всіх сенсах єресі. І багато років це була головна церква в країні… Але тепер цьому прийде кінець. 

Отримавши свою незалежну автокефальну церкву, українці нарешті зможуть скинути останній ланцюг, за який нас намагалася утримати Москва!» – констатував Микола Лучинський.