Народні депутати Верховної Ради зберуться на позачергове засідання 25 серпня для розгляду одразу низки питань. Спікер Дмитро Разумков підписав відповідний документ.

За оприлюдненими даними, Рада розглядатиме перш за все президентський законопроєкт щодо підвищення мінімальної заробітної плати.

“Скликати позачергову сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання на 11 годину 25 серпня 2020 року”, – йдеться в розпорядженні, яке затвердив Разумков.

Згідно з офіційним розпорядком, на черзі у парламентарів розгляд законопроєктів про ратифікацію Фінансової угоди України та Європейського інвестиційного банку, ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та ЄС як Кредитором.

Також до уваги нардепів готують проєкт постанови щодо конкурсу для обрання найкращого ескізу великого Державного Герба України.

Влітку український парламент працює на рівні комітетів, на засідання депутатв збирають лише у виняткових ситуаціях, коли необхідно терміново розглянути законопроєкти. Слід нагадати, Володимир Зеленський виступив з ініціативою про підвищення мінімальної зарплати.

Це повинно статися вже з 1 вересня. Згідно з президентськими планами, наступного року підвищення також відбудеться в декілька етапів.

Крім цього, на позачерговому засіданні Верховної Ради України 25 серпня народні депутати, крім іншого, повинні прийняти поправки до державного бюджету-2020.

Порядок денний було опубліковано на сайті українського парламенту. Початок сесії ВР дев’ятого скликання заплановано на 11:00.

До порядку включено розгляд таких документів:

проект про внесення змін до Закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік” (реєстр. № 3963);

проект про внесення змін до статті 6 Закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік” (реєстр. № 3659);

проект постанови Верховної Ради про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України (реєстр. № 3994);

проект про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником і Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (реєстр № 0063);

проект про ратифікацію Фінансової угоди “Європейські дороги України III (проєкт “Розвиток транс’європейської транспортної мережі”)” між Україною та Європейським інвестиційним банком (реєстр № 0055);

проект про ратифікацію Фінансової угоди (проєкт “Транспортний зв’язок в Україні – фаза І”) між Україною та Європейським інвестиційним банком (реєстр № 0056).