Перед тим, як зустрітися з Путіним, представники африканських країн були на зустрічі із президентом Зеленським.

“Ми сказали тоді, що ми, можливо, єдина група, яка може розмовляти з обома сторонами і Ви самі це підтвердили”, — заявив президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса.

 

“І в той момент, коли ми слухали Ваш виступ сьогодні, коли Ви реагували на деякі елементи наших пропозицій, ми ось що наголосили. Зокрема, ви говорили про зерно. Ми пропонували реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, ми говорили, що хотіли б, щоб Чорне море було відкрито для світових ринків, і ми сюди прийшли не для того, щоб просити якісь «дарунки» для Африканського континенту. африканським країнам, які стикаються з певними складнощами. Ми з більшою повагою до цього ставимося, відзначаємо це. Однак це не наша основна мета тут, це не наше головне завдання — домогтися якихось постачання такого характеру”, — заявив він.

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну, агресор намагається представити себе більш привабливим союзником, ніж “колективний Захід”, для цього РФ активно посилює співпрацю з африканськими країнами.

Як зазначається в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), Кремль намагається представити себе розглядаючим мирний план, щоб під виглядом зацікавленості у врегулюванні шляхом переговорів, всіляко уповільнювати західну допомогу Україні.
Як йдеться у матеріалі, вже очевидно, що Кремль не продемонстрував жодного наміру суттєво брати участь у будь-якому мирному процесі.

Аналітики відзначають, що африканські країни не повністю підтримують позицію країни-агресора Росії щодо припинення зернової угоди, але сподіваються зберегти економічні та безпекові зобов’язання, надані Путіним, оскільки їхня ймовірна основна мета – пом’якшити економічні наслідки війни в Україні, що вплинули на їх економіки.