Вже у липні Україна отримає перші 15 зенітних самохідних установок Gepard зі складів німецької промисловості.

Про це стало відомо під час розмови міністра оборони Німеччини Крістін Ламбрехт та її українського колеги Олексія Резнікова.

Пакет також включає навчальну підтримку з боку Бундесверу, надання майже 60 000 боєприпасів та доставку ще 15 машин влітку.

“Сьогодні я розмовляла зі своїм українським колегою Рєзніковим, і він ще раз чітко підтвердив, що Україна хоче якнайшвидшої доставки з Німеччини зенітних танків Gepard, включаючи наявні 59 тис. боєприпасів”, – сказала Ламбрехт після розмови з відеозв’язку з Рєзніковим.

“Gepard є ефективною зброєю, яка також має значний стримуючий ефект – наприклад, для захисту критичної інфраструктури”.

“Зараз ми працюємо разом, щоб гарантувати, що перші 15 Gepard будуть готові до дій із середини липня з повністю навченими екіпажами”, – підкреслила вона.

Як повідомлялося раніше, посол України в Берліні Андрій Мельник розкритикував уряд Олафа Шольца через його небажання постачати важке озброєння, незважаючи на рішення Бундестагу.

“Складається враження очікування припинення вогню. Тоді тиск на Німеччину зникне і більше не буде потреби у сміливих рішеннях (з боку офіційного Берліна). Це підступна логіка, що залишає людей в біді”, – зазначив Мельник.

Парламент Німеччини дозволив постачання важкої зброї ще три тижні тому, але з того часу уряд не приймав жодних рішень

“У нас таке враження, що канцлер не хоче постачання. Є лише сім самохідних гаубиць, але для нас немає танків Gepard або Leopard 1, ні Marder. Усі вони вже були виведені з експлуатації Бундесвером і можуть бути передані нам промисловістю, не порушуючи спроможності Федеративної Республіки захищатися.

Обмін танками Т-72 зі Словенією поки також не спрацював, оскільки Німеччина не запропонувала Словенії адекватної заміни. І так ми продовжуємо ходити по колу”, – наголосив посол.

Мельник також вважає, що якраз через небажання надавати важке озброєння Шольц відмовляється їхати в Україну.