Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс реагуватиме на дії Росії, незалежно від того, хто нею правитиме. Про це він сказав в інтерв’ю Deutsche Welle.

Столтенберга запитали, чи повинен російський диктатор Володимир Путін піти, щоб було досягнуто мирного врегулювання війни — він не став відповідати позитивно чи негативно.

“Ми реагуватимемо на дії Росії незалежно від того, хто там знаходиться біля керма. І ми і далі закликатимемо їх припинити цю війну. Саме Путін почав цю війну, і саме він може закінчити її завтра, вивівши свої війська”, — сказав генсек. НАТО.

Він зазначив, що якщо Путін та Росія припинять воювати, то настане мир, але якщо перестане воювати президент Володимир Зеленський, то Україна припинить існування як незалежна держава.

“Ми не хочемо, щоб це сталося. Саме тому ми підтримуємо Україну”, – сказав Столтенберг.

Нагадаємо, нещодавно Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що всі ознаки вказують на те, що Іран постачає Росії безпілотники, які російська армія використовує проти України. Про це Столтенберг сказав під час брифінгу.

“Я ніколи не вдаюся в подробиці нашої розвідки. Але я можу сказати, що всі ознаки вказують на те, що Іран постачає ці безпілотники Росії. І ми закликаємо всі країни, включно з Іраном, не підтримувати незаконну війну Росії проти України…”, – сказав Столтенберг.

У відповідь на уточнювальне запитання щодо постачання Іраном Росії ракет генсек НАТО сказав, що в Альянсі уважно стежать за тим, що робить Тегеран.

“Ну, по суті, та сама відповідь – ми не вдаємося до конкретної розвідки. Але ми, звичайно, уважно стежимо за тим, що робить Іран, коли йдеться про надання будь-якої підтримки Росії. І ми закликаємо Іран не надавати ані безпілотники, ані ракети. І будь-які постачання ракет також будуть явним порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН”, – заявив Столтенберг.