Українські військові 29 грудня, ліквідували майже 150 російських військових під Бахмутом (Донецька область). У лавах ворога також багато поранених. Таку заяву зробив спікер Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

За його словами, на Бахмутському напрямку окупанти здійснили 223 обстріли. Також там було зафіксовано 28 зіткнень між українськими захисниками та солдатами РФ.

Він зазначив, що для атак окупанти задіяли всі види артилерії та вели танковий вогонь для того, щоб спробувати прорвати оборону ЗСУ. Але завдяки українським військовим у них нічого не вийшло.

«Ворог втратив 144 людини ліквідованими та близько 200 пораненими», – підкреслив Череватий.

Російські окупанти готуються до вирішальної операції в Луганській області. Однак ані експерти, ані, напевно, самі росіяни ще не знають, чи буде ця операція наступальною, чи оборонною.

Про це заявили фахівці американського Інституту вивчення війни. Там додали, що на Луганщині зараз гаряче.

Українські війська 29 грудня продовжили контрнаступальні дії в районі Кремінної. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу України Олексій Громов повідомив, що українські війська за останній тиждень просунулися на 2,5 кілометра в напрямку Кремінної та продовжують наступальні дії.

Голова Луганської області Сергій Гайдай, у свою чергу, заявив, що українські війська можуть взяти Кремінну до початку 2023 року.

Тим часом російські військові блогери стверджують, що 1500 українських військовослужбовців намагаються прорвати російські позиції під Кремінною з трьох сторін, зокрема з боку:

Торського (14 кілометри на захід від Кремінної),
Діброви (5 кілометри на південний захід від Кремінної),
Кузьминого (3 кілометри на південний захід від Кремінної).
Російські війська продовжували проводити обмежені контратаки з метою повернення втрачених позицій на лінії Сватове-Кремінна 29 грудня.

Також російські війська, ймовірно, готуються до вирішальної операції в Луганській області, хоча поки що незрозуміло, чи буде ця операція наступальною, чи оборонною,– доповіли у ISW.

За словами військового експерта Миколи Саламахи, деокупація Кремінної стане першим кроком для того, щоб здійснювати наступ в сторону Сєвєродонецька та Лисичанська.

Ворог цього найбільше і боїться. Тому він буде прикладати максимум зусиль, щоб недопустити деокупації Кремінної і далі – проведення тих заходів, які можуть призвести до накопичення сил ЗСУ по звільненню Донецька і Лисичанська,
– заявив Саламаха.

Коментуючи матеріал New York Times, речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий запевнив, що це дуже авторитетне видання і, мабуть, у них є хороші джерела інформації. Однак він закликав українців запастись терпінням і чекати на офіційні повідомлення.

“На цьому напрямку проходить потужна робота наших підрозділів. Коли там буде досягнуто суттєвого результату, ми обов’язково повідомимо про це громадськість”, – сказав він.