Президент Володимир Зеленський 14 жовтня привітав воїнів з Днем захисника України і вшанував пам’ять загиблих під час військових дій за незалежність нашої держави.

Він взяв участь в урочистій церемонії на території Маріїнського палацу в Києві та поклав квіти до Стіни пам’яті на Михайлівській площі. На заході також був присутній керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Крім того, на заході склали присягу ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а також були присвоєні почесні найменування бойовим військовим частинам.

“Шановні воїни! Наші захисники, наші герої! Сьогодні для кожного українця надзвичайно важливий та дійсно великий день – День захисника України. День відважних та незламних, день мужніх та непереможних. День тих, завдяки кому ми знаходимось тут, на своїй землі, під своїми синьо-жовтими прапорами, у своїй вільній та незалежній Україні. День тих, хто впродовж століть боронив нашу землю, а у 2014 році захистив Україну від російської агресії”, – сказав президент.

“Ця війна принесла нам колосальні втрати і найболючіші з них – це людські життя, життя найкращих синів і доньок нашого народу, які загинули за нашу незалежність, за Україну”, – додав Зеленський.

Погодьтесь, ми дуже швидко звикаємо до хорошого, сприймаємо це як звичайний стан речей та не маємо забувати, коли ми вечеряємо у ресторані, їдемо з друзями на пікнік, граємося зі своїми дітьми, розважаємося, подорожуємо, одним словом – живемо. Є ті, хто зі зброєю в руках і вдень, і вночі, і в спеку, і в мороз боронить нашу Батьківщину, щоб всі ми могли жити звичайним життям, а Україна мала самостійність і незалежність. Давайте ніколи про це не забувати і дякувати нашим героям щодня, а не лише у День захисника України. Хочу зауважити, нехай нікого не вводить в оману назва цього дня — це не тільки чоловіче свято”, — зазначив він.

Зеленський наголосив, що окрім чоловіків, в українському війську багато й хоробрих жінок.

“Серед наших воїнів багато відважних, сильних жінок, дівчат, які на рівні з чоловіками можуть мужньо виконувати свій непростий обов’язок, і вони це роблять. І сьогодні ми дякуємо їм усім — хоробрим чоловікам та жінкам, хлопцям та дівчатам зі Збройних Сил України, Національної гвардії та інших силових структур, дякуємо добровольцям, волонтерам, медикам і всім, хто служить Батьківщині”, – зазначив Президент.

“Дорогі українці, ми робимо все можливе, щоб припинити війну та не втрачати своїх героїв, робимо все можливе, щоб в Україні настав бажаний мир. Сьогодні 80-й день, як оголошено припинення вогню, і незважаючи на спроби його зірвати, ми маємо надію, що тиша на сході України буде стабільною та постійною”, — додав Президент.