В обхід санкцій в окупований Росією Крим поставили фільтраційне обладнання німецької фірми Inge GmbH, а посередником виступила литовська компанія, пов’язана з нардепом від ОПЗЖ, який потрапив під санкції Віктором Медведчуком.

Один з підрядників будівництва двох електростанцій на півострові компанія Воронеж-Аква в 2018 році імпортувала німецькі фільтри Inge GmbH з Литви за посередництва компанії Run Engineering, зареєстрованої в Каунасі, йдеться в розслідуванні Схем.

Відзначається, що після підозрілої угоди у компанії Run Engineering відібрали ліцензію через ймовірність експорту товарів подвійного призначення в окупований Крим.

У свою чергу власник німецької компанії Фірма DuPont відхрестилася від використання продукції, закупленої Run Engineering, в іншому місці.

Крім того, підкреслюється, що власниця Run Engineering Марина Кармишева тісно пов’язана з російською компанією Роснефть. А через низку фірм і з українським народним депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Вона має відношення до групи інвесткомпаній регіон, де і почалася її кар’єра.

У свою чергу Регіон відноситься до нардепа Медведчука. Також кіпрська компанія Кармишевой Nestan LTD володіє дочірньою компанією, яка за даними російського кордону, торгувала з Новошахтинського заводу нафтопродуктів. Саме цим заводом донедавна володіла дружина Медвечука — Оксана Марченко.

Нагадаємо, 12 травня Медведчуку вручили підозру за статтями 111 і 438 Кримінального кодексу-державна зрада і порушення законів і звичаїв війни

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції проти народного депутата від опозиційної платформи – за життя Віктора Медведчука та його оточення.

Обмежувальні заходи розраховані на три роки, йдеться в указі Глави держави, опублікованому на сайті офісу президента.