Комітет Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР звертається до голови парламенту Дмитра Разумкова з пропозицією припинити відшкодування витрат, які пов’язані з виконання депутатських повноважень за липень цього року, 73 народним депутатам.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради Павло Фролов (парламентська фракція “Слуга народу”).

“Регламентний Комітет ВР звернувся до спікера щодо невиплат “депутатських” (45 тис. грн) за липень цього року 73 нардепам”, – написав Фролов.

Так, він зазначив, що виплат мають бути позбавлені 23 депутати від фракції “Опозиційна платформа – За життя” у Верховній Раді, 14 від “Слуги народу”, 10 від депутатської групи “За майбутнє” у ВР, шість від депутатської групи “Довіра”, шість від парламентської фракції “Всеукраїнське об‘єднання “Батьківщина”, чотири від “Європейської солідарності”, один депутат від “Голосу”, а також дев’ять позафракційних парламентаріїв.

Згідно з цими даними, економія бюджетних коштів у зв’язку із невиплатою “депутатських” за липень становитиме 3,6 млн гривень.

Регламентний Комітет ВР також запропонував “реабілітувати” чотирьох депутатів від “Слуги народу”, двох від “Батьківщини” та одного від “Опозиційної платформи — За життя”, які були відсутні у липні через поважні причини.

“Перелік “прогульників” не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини (лікарняний/відрядження/відпустка/суд) неучасті депутатів у голосуваннях на пленарних або у засіданнях комітетів виплати будуть поновлені”, – зазначив Фролов.

Він пояснив, що у разі пропуску понад 30% голосувань або неучасті у засіданні комітету народний депутат позбавляється зарплати за відповідний день. Якщо в цілому за місяць відсоток голосувань менше 70 або кількість пропусків засідань комітету – понад 50%, парламентарій втрачає “депутатські” виплати.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.