Російські окупанти втрачають значні сили у місті Бахмут на Донеччині, ворог видихається і ЗСУ зовсім скоро цим скористаються, заявив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

“Агресор не полишає надії за будь-яку ціну взяти Бахмут, не дивлячись на втрати ані в живій силі, ані в техніці. Основними силами РФ на цьому напрямку є представники ПВК “Вагнер”. Не шкодуючи нічого вони втрачають значні сили та видихаються. Зовсім скоро ми скористаємось цією нагодою, як свого часу робили це під Києвом, Харковом, Балаклією та Куп’янськом”, – заявив Сирський у Telegram.

За його словами, українські воїни перебувають під безперервним вогнем артилерії та авіації противника, але при цьому демонструють “надлюдську стійкість, мужність та хоробрість”.

Зокрема, командувач Сухопутних військ ЗСУ відзначив підрозділи 93-ї, 10-ї, 57-ї та 5-ї бригад, які зараз б’ються на сході країни.

Темп наступу армії Росії довкола Бахмута Донецької області сповільнюється. Про це в оперативному аналізі 22 березня пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

За його даними, російські окупанти провели кілька спроб наступу на півдні Бахмута, а українські війська 21-го і 22 березня – контратаки на південно-західній і північно-західній околицях міста. Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що наступальний потенціал російських військ у районі Бахмута знижується.

Водночас офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 21 березня заявив, що і ЗСУ, і армія РФ і далі “приділяють пріоритетну увагу операціям навколо Бахмута” і що російські сили можуть активізуватися на різних напрямках.

“Російські війська зараз нарощують темпи своїх наступальних операцій в районі Авдіївки [Донецька область] з метою оточення населеного пункту, і не можна відкидати, що вони роблять це, жертвуючи своїми операціями в районі Бахмута і загрузлим наступом у районі Вугледара”, – ідеться в повідомленні.

В ISW підкреслили, що 19 березня речник сил оборони України Олексій Дмитрашківський заявив, що окупанти посилили обстріли в районі Авдіївки.

“Схоже, що РФ стягує більше бойових сил до району Авдіївки, що може дати їм можливість збільшити темпи просування, хоча 22 березня не було підтверджено жодних російських наступальних дій у цьому районі”, – зазначають у звіті.

Експерти інституту й далі вважають, що просування армії загарбників може змусити ЗСУ відступити з Бахмута та/або Авдіївки, проте поки це не найімовірніша перспектива.

“Російські війська можуть розпочати або активізувати наступальні операції на нових напрямках, але ці операції, найімовірніше, не принесуть відчутних результатів”, – доходять висновку в ISW.

Попри значні втрати, російські військові не полишають спроб захопити місто-фортецю. Окупанти гатять з артилерії навіть по своїх штурмових групах, коли їх зупиняють Сили оборони.

Про це повідомив командир 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького полковник Володимир Сіленко.

Сіленко зазначив, що Бахмут – політичне рішення для Путіна. Командир 30-ї бригади переконаний, що це місто-фортеця виконало своє завдання вже на 200%.

Це форпост, який росіяни намагаються взяти застосовуючи тактику навали штурмовими групами по 10 – 15 осіб. З досвіду роботи на цьому напрямку, окупанти застосовують артилерію навіть по своїх штурмових групах, коли їх зупиняють наші підрозділи,
– зазначив полковник.

Водночас Сіленко наголосив, що не можна недооцінювати противника, він випробує різну тактику.

“Якщо окупанти мають успіх, б’ють штурмовою групою і нарощуються, якщо ні – переходять на іншу ділянку”, – пояснив український військовий.